Krwawa gorączka

Wydawnictwo: Świat Książki

Lata dwudzieste XX wieku. Trzynastoletni James Bond, uczeń ekskluzywnej szkoły Eton, wstępuje do tajnego Stowarzyszenia Ryzyka. Wielka przygoda rozpoczyna się już wkrótce na Sardynii, gdzie trafia ze szkolną wycieczką. Tam, do zamku-fortecy pewnego hrabiego, przybywa zoltan a herszt piratów, którzy niedawno na Morzu śródziemnym zatopili jacht i ukradli bezcenną statuetkę.

Po tytule tej książki nie wiedziałam czego mam się spodziewać, a jednak lektura pozytywnie mnie zaskoczyła. Na pewno warto ją przeczytać. Powieść jest bardzo interesująca i ciekawa, dawno nie czytałam tak aprobującej książki. Od strony technicznej mogę powiedzieć, że akcja toczy się szybko, czyta się również szybko, przyjemnie i łatwo, nie ma zbędnych opisów i wywodów na nie potrzebne tematy, historia nie ciągnie się w nieskończoność, to jest chyba największym plusem. Cała opisana przygoda Jamesa Bonda jest dobrze przemyślana, logiczna, nie ma jakiś niewyjaśnionych wątków, a wszystkie wątki łącza się w całość, nic mi w tej książce nie brakuje. Książka składa się z trzydziestu rozdziałów, bardzo uroczo zatytułowanych.
Akcja toczy się w latach dwudziestych XX wieku w Anglii (w Eton) i większość na Sardynii. Książka opowiada o przygodzie młodego Jamesa Bonda, ucznia szkoły dla dzieci arystokracji angielskiej w Eton.

Pływający na Morzu Śródziemnym jacht anglika sir Cathala...

momisia | 2012-11-26

jako fanka Bonda chętnie sięgnęłam po książkę, która opowiada o jego poczynaniach w młodości :) i nie żałuję, ciekawa książka

Monika | 2012-06-14
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo dobry kryminał, praktycznie od początku do końca trzyma w napięciu :)

Kacper Śliz | 2016-11-26
Yuzhu | 2016-07-28