Aniołowie chaosu

Tłumaczenie: Piotr Kuś
Wydawnictwo: Rebis
Chaos Theory
morze, medalion, katastrofa, śmierć

Doskonała lektura dla wszystkich, którzy lubią szybką akcję, twardych mężczyzn i piękne kobiety. Nurkując u wybrzeży Gibraltaru, Noah, trzydziestosiedmioletni kaskader, znajduje na dnie morza tajemniczy medalion z napisem PRCHAL. Pilot o tym nazwisku jako jedyny przeżył katastrofę samolotu, w której zginął generał Władysław Sikorski. To odkrycie tak go fascynuje, że postanawia je wyjaśnić....

Nurkując u wybrzeży Gibraltaru, Noah, trzydziestosiedmioletni kaskader, znajduje na dnie morza tajemniczy medalion z napisem PRCHAL. Pilot o tym nazwisku jako jedyny przeżył katastrofę samolotu, w której zginął generał Władysław Sikorski. To odkrycie tak go fascynuje, że postanawia je wyjaśnić. Wróciwszy do Los Angeles, pokazuje medalion swojej byłej dziewczynie, która zajmuje się jubilerstwem, i przyjacielowi. Nie wie, że w ten sposób wydał na nich wyrok śmierci. Od tej chwili rusza lawina wydarzeń, które wciąga czytelnika bez reszty. Masterton - nieoceniony mistrz thrillera - zabiera nas w niezwykłą podróż do starożytnego Babilonu, a także odsłania przed nami kulisy wielu zbrodni politycznych, do których przez wieki dochodziło na całym świecie.
Doskonała, wciągająca lektura dla wszystkich, którzy lubią szybką akcję, twardych mężczyzn, piękne kobiety i wyrafinowany seks.

Nitager | 2018-06-04

Niezła. Wciągnęła mnie. Dobrze napisana, choć oczywiście, nie obyło się bez zgrzytu. Najpoważniejszy zarzut to dziwny brak konsekwencji. Gość może sobie wysadzić coś w powietrze, zabić parę osób i jak gdyby nigdy nic wraca do domu. Nikt go o nic nie pyta, policja w ogóle się nim nie interesuje, jakby to wszystko było grą. Co z tego, że racja jest po jego stronie? To są Stany Zjednoczone, kraj prawników! Kraj, w którym morderca może zażądać odszkodowania za to, że ofiara broniąc się, podrapała go po twarzy – i może wygrać!

Poza tym jednym, wszystko ze sobą współgra. Autor nie przesadził w żadną stronę i dzięki sztuce zachowania umiaru stworzył niezłą książkę sensacyjno-kryminalną. Akcja nie dzieje się pośród świrów i psychopatów, jak to zwykle bywa u tego autora. Zadbał on wprawdzie o typowy dla siebie gram wyrafinowanego okrucieństwa, ale nie odniosłem wrażenia, aby ktokolwiek w powieści się tym napawał. Umiejętnie stworzył też korzenie intrygi, sięgające czasów starożytnych co...

Anula | 2016-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2016

Zamysł dobry, tematyka terroryzmu aktualna, aczkolwiek wszystko potraktowano nieco płytko i zbyt nierealistycznie.
Czyta się bo się czyta, ale czy skłania do przemyśleń - wątpię.

CoolBary | 2013-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2013

Hm...I co ja mam o tej książce napisać. Na pewno zgodzę się z tym, ze autor trafnie nadał tytuł tej książce( szczególnie trafna jest jego druga część) - chaos, to właśnie mamy na początku tej książki. Szczerze mówiąc lubię gdy w książce coś się dzieje, ale tutaj trochę autor przekombinował. Trup ściele się wszędzie, gdzie tylko popadnie.
Akcja przeskakuje z miejsca na miejsce( przynajmniej na początku), w drugiej części książki już sytuacja się klaruje i wiemy kto jest zły, a kto dobry. Według mnie za dużo szczegółów opisane jest z tyłu samej książki, co psuje całą zabawę na początku.
Tak jak w książkach nie lubię długich opisów, tutaj zabrakło mi rozbudowy głównego bohatera, jakoś to wszystko takie płytkie jest, czasami miałem wrażenie jakby autor pisał na siłę tę książkę, a ja na siłę musiałem to czytać. Choć zdarzały się fragmenty interesujące, było ich zbyt mało, aby książka w jakiś sposób mnie porwała, a szkoda, bo zakładałem że będzie to dobra pozycja.
Coś w tej książce mi...

Przy_kawie_z_ksiazka | 2017-03-01
Przeczytana: 01 marca 2017

Masterton tym razem serwuje nam thriller, w którym nie spotkamy wojowników, opętanych kandydatów na prezydenta, azteckich diabłów. Tym razem idea jest inna, bardziej aktualna.

Główny bohater książki, Noah Flynn jest kaskaderem, Pewnego dnia podczas kręcenia zdjęć do filmu jego towarzysz gubi kamerę w giblartarskich wodach. Noah otrzymuje zadanie specjalne - odzyskać utracony sprzęt. W głębinach natrafia na wrak samolotu generała Sikorskiego oraz stary medalion w wyrytym napisem PRCHAL. Od tego momentu akcja się rozkręca. Tajemna organizacja morduje Flynnowi żonę, on sam ledwo uchodzi z życiem. Znajduje ukojenie u swojej koleżanki po fachu, jednocześnie pomaga synowi przyjaciół pomścić śmierć rodziców. Jest śledzony przez dwóch psychopatów w szarych garniturach, usiłuje się dowiedzieć, co oznacza tajemnicze słowo PRCHAL wyryte na znalezionym medalionie.

Tym czasem dochodzi do kolejnych tragedii. Życia o mało nie traci Adeola Davis, popularna i wpływowa działaczka na rzecz pokoju...

Jolantino | 2011-09-06
Przeczytana: 18 lipca 2011

Genialna, genialna, genialna! Czytało się bez przerwy, aż trudno było zasnąć. A gdy już ją skończyłam, nie chciałam jej wypuścić z rąk. Wartka i porywająca akcja, tajemnica ciągnąca się przez całą książkę. Po prostu rewelacja! I ten pomysł... CUDO! Może czasami lekko nużące momenty...Ale ogólnie więcej zalet. Tajemnica śmierci Generała Sikorskiego okazuje się mieć związek ze śmiercią największych szych w historii ludzkości. Do teraz nie jestem pewna, czy to była czysta fikcja literacka, czy prawda. Naprawdę wciągająca.

Bogdan Brykman | 2017-03-25
Przeczytana: 25 marca 2017

Organizacja terrorystyczna która działa od ponad 2000 lat i nikt jej nie przeszkadza w działaniu. Myślicie, że to niemożliwe a jednak. Ma na swym koncie zabójstwa kilku prezydentów na świecie w tym Stanów Zjednoczonych. Zamach na papieża generała Sikorskiego księdza Popiełuszkę. Tak tak i to wszystko w książce Grahama Mastertona.

Arkalion | 2018-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2018

Masterton jest dziwnie nierównym autorem.Lubię jego prozę,ale już dawno zauważyłem,że trafiają się tam dziwne kwiatki,jakby nie on sam to pisał tylko ktoś robił mu gotowy produkcyjniak,a on tylko firmuje to własnym nazwiskiem.W tym wypadku mamy do czynienia ze złą,plastikową,napisaną bez pasji i emocji pozycją.Aniołowie chaosu są złą książką.Niby thriller,niby trup ściele się gęsto,ale jakoś to nie budzi napięcią czy emocji właśnie dlatego,że książka jest po prostu zła.Cała konstrukcja książka oparta zastała na kilku datach i wątpliwej jakości tezie.

Aguares | 2014-10-21

Kolejny wciągająca lektura z pióra Pana Masterton'a. Chodź czasami historia spisku mi się nudziła, to i tak z chęcią przeczytałam tą książkę.

Michał | 2010-09-28
Przeczytana: 28 września 2010

Fabuła nakreślona wręcz wzorcowo i z polotem dzięki czemu książkę czyta się praktycznie jednym tchem, nie mogąc się od niej oderwać. Warta akcja, ciekawe akcje kaskaderskie i zręczne rozprawianie się z wrogiem - czasem można dojść do wniosku, że czytamy scenariusz dobrego filmu akcji. Choć niejednokrotnei zaskoczyć nas mogą prawie, że nadludzkie możliwości dedukcji bohaterów, ale zważając na to w jakich kręgach się obracają nie dochodzi tu do momentów powątpiewań. Całą tą historię z medalionem i zbrodniami politycznymi można uznać za coś co faktycznie mogło mieć miejsce w przeszłości - zwłaszcza, że ta w dalszym ciągu skryta jest pod płachtą pytań i niedomówień.

Polecam każdemu kto lubi szybką akcję, piękne kobiety i eee dobre wino :D

Cwihr | 2013-03-03
Na półkach: Przeczytane, 2013, Posiadam
Przeczytana: 03 marca 2013

"Aniołowie chaosu" to dobra książka dla fanów tajemnic ludzkości, kluczowych wydarzeń, które zmieniły bieg historii i szukania w niej sekretnych spisków i wieloaspektowych spekulacji. Jaki związek może mieć Nabuchodonozor i jego polityka rządzenia jeszcze przed naszą erą z XX-wiecznymi morderstwami ważnych postaci sceny politycznej świata? Kto pociąga za sznurki w tym teatrze? Teatrze będącym centrum chaosu - dobrym, widowiskowym jak dobry film akcji, nieco gorzej z marionetkami, którym czasami przydałoby się wetknąć szpilę, upomnieć, żeby zachowały się bardziej naturalnie.

Kaskader Flynn staje się przypadkowym posiadaczem starego medalionu z wygrawerowanym pismem klinowym z jednej strony, z drugiej natomiast widnieje napis PRCHAL. Chcąc dowiedzieć się na ten temat jak najwięcej, Flynn angażuje znajomych w próbę odkrycia, skąd pochodzi medalion i co ma z nim wspólnego pilot samolotu, którym leciał generał Sikorski? Uruchamia to śmiertelny łańcuch opresji, dotykający osoby, które...