Aniołowie chaosu

Tłumaczenie: Piotr Kuś
Wydawnictwo: Rebis
Chaos Theory
morze, medalion, katastrofa, śmierć

Doskonała lektura dla wszystkich, którzy lubią szybką akcję, twardych mężczyzn i piękne kobiety. Nurkując u wybrzeży Gibraltaru, Noah, trzydziestosiedmioletni kaskader, znajduje na dnie morza tajemniczy medalion z napisem PRCHAL. Pilot o tym nazwisku jako jedyny przeżył katastrofę samolotu, w której zginął generał Władysław Sikorski. To odkrycie tak go fascynuje, że postanawia je wyjaśnić....

Nurkując u wybrzeży Gibraltaru, Noah, trzydziestosiedmioletni kaskader, znajduje na dnie morza tajemniczy medalion z napisem PRCHAL. Pilot o tym nazwisku jako jedyny przeżył katastrofę samolotu, w której zginął generał Władysław Sikorski. To odkrycie tak go fascynuje, że postanawia je wyjaśnić. Wróciwszy do Los Angeles, pokazuje medalion swojej byłej dziewczynie, która zajmuje się jubilerstwem, i przyjacielowi. Nie wie, że w ten sposób wydał na nich wyrok śmierci. Od tej chwili rusza lawina wydarzeń, które wciąga czytelnika bez reszty. Masterton - nieoceniony mistrz thrillera - zabiera nas w niezwykłą podróż do starożytnego Babilonu, a także odsłania przed nami kulisy wielu zbrodni politycznych, do których przez wieki dochodziło na całym świecie.
Doskonała, wciągająca lektura dla wszystkich, którzy lubią szybką akcję, twardych mężczyzn, piękne kobiety i wyrafinowany seks.

Anula | 2016-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2016

Zamysł dobry, tematyka terroryzmu aktualna, aczkolwiek wszystko potraktowano nieco płytko i zbyt nierealistycznie.
Czyta się bo się czyta, ale czy skłania do przemyśleń - wątpię.

CoolBary | 2013-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2013

Hm...I co ja mam o tej książce napisać. Na pewno zgodzę się z tym, ze autor trafnie nadał tytuł tej książce( szczególnie trafna jest jego druga część) - chaos, to właśnie mamy na początku tej książki. Szczerze mówiąc lubię gdy w książce coś się dzieje, ale tutaj trochę autor przekombinował. Trup ściele się wszędzie, gdzie tylko popadnie.
Akcja przeskakuje z miejsca na miejsce( przynajmniej na początku), w drugiej części książki już sytuacja się klaruje i wiemy kto jest zły, a kto dobry. Według mnie za dużo szczegółów opisane jest z tyłu samej książki, co psuje całą zabawę na początku.
Tak jak w książkach nie lubię długich opisów, tutaj zabrakło mi rozbudowy głównego bohatera, jakoś to wszystko takie płytkie jest, czasami miałem wrażenie jakby autor pisał na siłę tę książkę, a ja na siłę musiałem to czytać. Choć zdarzały się fragmenty interesujące, było ich zbyt mało, aby książka w jakiś sposób mnie porwała, a szkoda, bo zakładałem że będzie to dobra pozycja.
Coś w tej książce mi...

Michał | 2010-09-28
Przeczytana: 28 września 2010

Fabuła nakreślona wręcz wzorcowo i z polotem dzięki czemu książkę czyta się praktycznie jednym tchem, nie mogąc się od niej oderwać. Warta akcja, ciekawe akcje kaskaderskie i zręczne rozprawianie się z wrogiem - czasem można dojść do wniosku, że czytamy scenariusz dobrego filmu akcji. Choć niejednokrotnei zaskoczyć nas mogą prawie, że nadludzkie możliwości dedukcji bohaterów, ale zważając na to w jakich kręgach się obracają nie dochodzi tu do momentów powątpiewań. Całą tą historię z medalionem i zbrodniami politycznymi można uznać za coś co faktycznie mogło mieć miejsce w przeszłości - zwłaszcza, że ta w dalszym ciągu skryta jest pod płachtą pytań i niedomówień.

Polecam każdemu kto lubi szybką akcję, piękne kobiety i eee dobre wino :D

Jolantino | 2011-09-06
Przeczytana: 18 lipca 2011

Genialna, genialna, genialna! Czytało się bez przerwy, aż trudno było zasnąć. A gdy już ją skończyłam, nie chciałam jej wypuścić z rąk. Wartka i porywająca akcja, tajemnica ciągnąca się przez całą książkę. Po prostu rewelacja! I ten pomysł... CUDO! Może czasami lekko nużące momenty...Ale ogólnie więcej zalet. Tajemnica śmierci Generała Sikorskiego okazuje się mieć związek ze śmiercią największych szych w historii ludzkości. Do teraz nie jestem pewna, czy to była czysta fikcja literacka, czy prawda. Naprawdę wciągająca.

Aguares | 2014-10-21

Kolejny wciągająca lektura z pióra Pana Masterton'a. Chodź czasami historia spisku mi się nudziła, to i tak z chęcią przeczytałam tą książkę.

future-death | 2013-03-03
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 03 marca 2013

"Aniołowie chaosu" to dobra książka dla fanów tajemnic ludzkości, kluczowych wydarzeń, które zmieniły bieg historii i szukania w niej sekretnych spisków i wieloaspektowych spekulacji. Jaki związek może mieć Nabuchodonozor i jego polityka rządzenia jeszcze przed naszą erą z XX-wiecznymi morderstwami ważnych postaci sceny politycznej świata? Kto pociąga za sznurki w tym teatrze? Teatrze będącym centrum chaosu - dobrym, widowiskowym jak dobry film akcji, nieco gorzej z marionetkami, którym czasami przydałoby się wetknąć szpilę, upomnieć, żeby zachowały się bardziej naturalnie.

Kaskader Flynn staje się przypadkowym posiadaczem starego medalionu z wygrawerowanym pismem klinowym z jednej strony, z drugiej natomiast widnieje napis PRCHAL. Chcąc dowiedzieć się na ten temat jak najwięcej, Flynn angażuje znajomych w próbę odkrycia, skąd pochodzi medalion i co ma z nim wspólnego pilot samolotu, którym leciał generał Sikorski? Uruchamia to śmiertelny łańcuch opresji, dotykający osoby, które...

laki83 | 2013-09-18
Przeczytana: 12 września 2013

Przeczytałem bardzo szybko, w trakcie podróży. Ogólny wątek jest ok, tyle, że przebieg samej akcji już trochę kuleje, jest zbyt przewidywalna i za dużo naciąganych sytuacji, a sami bohaterowie są jak plastikowe lalki.

klaudiabla2 | 2014-12-10
Przeczytana: 23 listopada 2014

O Grahamie Mastertonie wiele czytałam. Ma on fanów na całym świecie. Jest znany z horrorów i thrillerów.
Noah, kaskader podczas nurkowania u wybrzeży Gibraltaru znajduje na dnie morza medalion. Cała sprawa tak go intryguje, że pokazuje go wielu osobom próbując rozwiązać tajemnicę. Nie spodziewa się, że podpisuje wyrok śmierci na każdego kto zobaczy medalion. Co się stanie dalej? Jaką tajemnicę na skalę światową skrywają medaliony?
Dawno nie czytałam tak tajemniczej i trzymającej w napięciu książki. Bardzo spodobało mi się jak autor wplótł tutaj wiele wątków historycznych. Widać jego oczytanie i zainteresowanie tematem. Akcja gna do przodu praktycznie od pierwszej strony i nie zwalnia do samego końca. Po wielu obyczajówkach i romansach potrzebowałam czegoś mocniejszego i nie zawiodłam się. Znajdziemy tutaj pościgi, porwania, strzelaniny, dla osób lubiących takie klimaty to nie lada gratka.
Z pewnością nie jest to książka dla wrażliwych osób, ponieważ opisy scen łóżkowych są...

Raf_fa | 2016-03-22
Przeczytana: 22 marca 2016

Graham Masterton w wydaniu niehorrorowym - powiem tak do "Głodu" czy "Krzywej Sweetmana" daleko tej powieści. Infantylna i bez jaj. Chociaż sama historia miała potencjał - szkoda, że jeden z moich ulubionych pisarzy lat studenckich nie rozwija swego talentu, zamiast tego wydaje rocznie kilkanaście przeciętnych książek dla mas...

wiejskifilozof | 2010-07-08

Przeczytałem i dobra . Lecz ja lubię Mastertona .