Południk Paryża. Fascynująca wędrówka przez stolicę Francji

Tłumaczenie: Elżbieta Zaleska
De meridiaan van Parijs : een fascinerende zoektocht door de Franse hoofdstad
978-83-7436-118-7
Paryż

Książka Philipa Freriksa stanowi swego rodzaju oryginalny przewodnik po Paryżu. Szlak spacerowy, będący przedmiotem opisu autora, jest bowiem sam w sobie dziełem sztuki - to pomnik, zbudowany ze 135 płytek z brązu, wtłoczonych w chodniki miasta. Ideą owego dzieła jest chęć materialnego odzwierciedlenia południka paryskiego. Pomnik ten został zaprojektowany przez holenderskiego artystę Jana Dibbetsa dla uczczenia pamięci wybitnego astronoma, naukowca i polityka François Arago.

źródło opisu: http://www.wydawnictwotrio.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwotrio.pl

Franka | 2011-12-28

Mnie jakoś nie zafascynował.

Jelonek | 2014-02-26
Antonina | 2013-03-30