Izrael w cieniu fundamentalizmów - Uri Huppert

Wydawnictwo: Sprawy Polityczne
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788392190660

To książka pasjonująca, zarazem ostrzegawcza. Czyta się ja z zapartym tchem, ale Autor nie zaadresował jej tylko do ludzi, zainteresowanych współczesnym Izraelem i światem żydowskim. To swoiste ostrzeżenie, adresowane do wszystkich skrajnych odłamów kultur religijnych, które nie potrafia pogodzić się z normalnością współczesnego prawa i zasadami tolerancji.(...) z przedmowy.

Shoshana25 | 2014-10-22
Przeczytana: sierpień 2014

Książka bardzo poważna (nie chodzi o formę, lecz o treść) i ciężka. Raczej dla osób, które miały już do czynienia z problematyką izraelską, bowiem tutaj autor zagłębia się w jeden z głównych problemów tego kraju, czyli fundamentalizm religijny. Uri Huppert jako radny Jerozolimy i prawnik z wykształcenia doskonale zna opisywany na łamach książki problem. Ten fakt dodatkowo wzbogaca tę lekturę.

jarek | 2015-12-25
Przeczytana: 31 grudnia 2015