Miłości, tęsknoty, listy, krzyk serca w najsłodszym chwycie, oto mój sen wiekuisty, któremu na imię: życie.Maria Pawlikowska-Jasnorzewska wierzyła, że tak naprawdę tylko poezja potrafi zatrzymać miłość. Tomik Erotyki, druga pozycja w poetyckiej serii wydawnictwa Prószyński i S-ka, zawiera wybrane wiersze miłosne poetki, podzielone na dwie części, zatytułowane razem i osobno

m_ght97 | 2013-12-12
Na półkach: Przeczytane, 2013, Poezja
Przeczytana: 29 listopada 2013

Ten tomik wierszy to zebranie erotyków wspaniałej autorki, a to, iż piszę o niej 'wspaniała' to nie przypadek. Pawlikowska-Jasnorzewska to poetka stokroć lepsza od Szymborskiej czy innych, choć dobrych poetów, ale częściej wywyższanych publicznie.

Jako kobieta mistrzyni wykazuje wyjątkową ekspresję uczuciową, której nie znajdzie się czytając, na przykład Tuwima, osobę z jej czasów. Niektóre nawet krótkie utwory potrzeba wywoływać na literacki piedestał. Żadna chwila z panią Marią nie jest straconą.

Justyna | 2015-05-19
Na półkach: 2015, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 19 maja 2015

Jest intymnie i erotycznie. Pięknie się to czyta, polecam.

| 2011-06-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Za pomocą kilku słów potrafi umieścić sens tego co praktycznie nie do opisania. Niezwykle silna poezja. Każdy wiersz jest naładowany ogromną dawką emocji, które wręcz wyciekają z każdego słowa. Rozpacz, tęsknota, nostalgia i wielka miłość.

Hobo_Clown | 2010-06-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

W poezji Pawlikowskiej rozpływam się podczas smutnych wieczorów. Zatapiam, wynurzam, zatapiam...
Uwielbiam smakować jej słowa. Docierają w każdy kąt mojej duszy.

tomeczqu | 2011-04-24

Żeby kobieta? Takie rzeczy?;) A serio - czyta się z wypiekami na twarzy. I to nie tematyka, a kunszt poetycki wywołują te wypieki...

GabrielL Kamiński | 2010-11-21
Przeczytana: 13 lutego 1979

Typowa kobieca aczkolwiek bardzo wysubliowana erotyka

Solea | 2010-03-07

Bardzo kobieca poezja