Chicanos, t.1: Biedna, brzydka i do tego detektyw

Tłumaczenie: Bogusław Wojdylak
Cykl: Chicanos (tom 1)
Wydawnictwo: Sutoris
Chicanos 1. Pobre, fea y detective
chicanos, detektyw
komiksy

Alejandrina Jolanda Jalisco nie jest typowym detektywem, a już na pewno nie przypomina tych znanych z seriali. Nie nosi prochowca jak Colombo ani starannie pielęgnowanych wąsów Herkulesa Poirota. Brak jej też charakterystycznego lizaka porucznika Kojaka. Alejandrinę wyróżnia coś innego - jest najbrzydszym prywatnym detektywem w całym mieście i co rusz pakuje się w poważne tarapaty: czy to narażając się groźnemu mafiosowi, niejakiemu panu Walkenowi, czy innym razem zostając niesłusznie oskarżoną o morderstwo swojego niedoszłego klienta.
Jolanda jednak nie poddaje się. Mimo trapiącego ją pecha oraz notorycznie pustego portfela, zapamiętale stawia czoło przeciwnościom losu. Niełatwy jest bowiem los Chicany w pełnym Gringos Nowym Jorku.

źródło opisu: okładka

beshahe | 2017-01-18