Pragnienie

Désir
komiks, powieść graficzna
komiksy
himynameisaga

Pragnienie jest opowieścią o próbach zaspokojenia dręczącego pragnienia miłości. To historia samotności i desperackich, czasami komicznych prób znalezienia wymarzonej kobiety. Mahler w oszczędnych rysunkach, często za pomocą kilku kresek, prawie bez słów, pokazuje udręki mężczyzny starającego się podobać. Próby pełne nieporozumień i za każdym razem kończące się emocjonalną katastrofą mają miejsce w barze, na ulicy, przy kiosku z gazetami, a w końcu pod drzwiami sąsiadki, jednym słowem wszędzie. Pragnienie otrzymało w 2002 roku Nagrodę ICOM dla najlepszego niezależnego komiksu.

źródło opisu: http://www.books.lijklema.waw.pl/Pragnienie.html

źródło okładki: http://www.books.lijklema.waw.pl/mahler.html