Punkt przecięcia

Wydawnictwo: Vizja Press&IT

wiejskifilozof | 2015-01-28

Lubicie książki sensacyjno-przygodowe ? Też pytanie :-) pewnie, że tak.
No, to mam dla Was coś naprawdę świetnego. Oto książka, może i mało ambitna, może jak dla mnie za krótka. Lecz tu liczy się treść, nie grubość kart.
Ed Strachan, o mało by nie wypił tego drinka, z rąk pewniej damy.
I dobrze, że tego nie zrobił, bo mogło to się dla niego marnie skończyć.
A tak udał się, do Malezji i tam przeżył,pewną przygodę.
Poszukiwanie, pewnego skarbu.
Ale, sorry więcej nie napiszę.
Książka urzekła mnie, niesamowitą atmosferą.
Piękne wyspy, przemytnicy.Japońska mafia.
I opisy przyrody: rekiny, gibony,warany.
Polecam, fanów i fanek takich lekkich książek.
Dużo się tam dzieje i można się rozerwać.

Kamil | 2013-12-12
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 11 grudnia 2013

"Punkt przecięcia" Patricka Woodrowa to wciągająca powieść, której główna akcja rozgrywa się na otwartym morzu.

Głównym bohaterem powieści jest Ed Strachan, którego życie, już na pierwszych stronach powieści, zostaje zagrożone, gdyż kobieta, z którą przebywa na randce, próbuje mu zaszkodzić, a być może i zabić, za pomocą narkotyków, wsypując je do drinka bohatera. Ostatecznie Strachanowi, któremu przez całą powieść sprzyja szczęście, udaje się zamienić szklanki, czego rezultatem jest śmierć kobiety. Strachan dochodzi do wniosku, że Christine próbowała go zabić, by wejść w posiadanie Jego spinki do mankietu, spuścizny po ojcu, na której wygrawerowane są współrzędne. Zostaje oskarżony o spowodowanie śmierci, zostaje zamknięty w więzieniu, z którego następnie zostaje wypuszczony za sprawą kaucji. Ścigany przez policję ucieka w kierunku Morza Południowochińskiego, gdzie rzekomo znajduje się Jego spadek (co wnioskuje z współrzędnych ze spinek). Wynajmuje statek, zabiera ze sobą kilku...

Kornel Tymcio | 2016-07-07

Ktokolwiek oglądał Skarb Narodów, powinien czym prędzej udać się do księgarni i zakupić tę powieść. Wartka akcja, przygoda, łamigłówki. Punkt Przecięcia czyta się jednym tchem po których trzeba złapać porządny oddech.

aga1319 | 2012-10-28
Przeczytana: 01 stycznia 2010

Jak dla mnie najlepsza. Trzyma w napięciu do ostatniej chwili, czytana dawano, ale chyba nigdy nie zapomnę.

Aga1977 | 2014-10-07
Przeczytana: 06 października 2014

Dobrze napisane, trzyma w napięciu do samego końca.

Pustynka | 2016-06-24
AnaStark | 2015-06-12