Wykaz cmentarzy i zmarłych żołnierzy junaków armii polskiej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Niniejsza książka przedstawia powstanie Armii gen. Andersa w ZSRR, trudności w jej rozwoju oraz masową śmiertelność żołnierzy polskich w dawnych południowych republikach ZSRR. Istotną część publikacji stanowi wykaz cmentarzy i żołnierzy zmarłych w drodze do kraju. Książka daje więc wiedzę tym, którzy poszukują bliskich osób.W publikacji Autor szeroko wykorzystał materiały archiwalne znajdujące się w kraju i poza jego granicami oraz relacje osób, które tam przebywały.

Kobieta | 2011-02-26