Rozpoznanie w Polskiej Marynarce Wojennej w latach

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Niniejsza praca ma charakter monografii historyczno wojskowej. Autor odpowiada w niej na następujące pytania badawcze Co stanowiło genezę i jakie były zadania Oddziału Rozpoznawczego Dowództwa Marynarki Wojennej oraz podległych mu pod względem specjalistycznym oficerów jednostek, okrętów i pododdziałów MW w latach Jak rozwijały się pododdziały i jednostki rozpoznania walki radioelektronicznej w Marynarce Wojennej w tym czasie Jak rozwijała się myśl taktyczno operacyjna oraz szkolenie personelu wykonującego zadania o charakterze rozpoznawczym w Marynarce Wojennej Podstawę źródłową pracy stanowią przede wszystkim materiały archiwalne znajdujące się w Archiwum Marynarki Wojennej w Wejherowie i Centralnym Archiwum Wojskowym w Warszawie, zasoby których pozwoliły autorowi w dużej mierze na zrealizowanie zamierzeń badawczych. Wartościowym uzupełnieniem była kwerenda zasobów w Archiwum Wojskowego Instytutu Historycznego Akademii Obrony Narodowej w Warszawie oraz Archiwum Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

gathern | 2015-07-16
Na półkach: Wojskowe, Posiadam, Przeczytane