Niemcy jako państwo cywilne. Studia nad niemiecką polityką zagraniczną

Wydawnictwo: Atut
historyczna

Co zmieniło się w polityce zagranicznej Niemiec piętnaście lat po zjednoczeniua W jaki sposób można ją analizowaća Ta książka to nieodzowna pomoc dla studentów, doktorantów i naukowców zajmujących się niemiecką polityką zagraniczna. znajdą w niej nie tylko oryginalne interpretacje, lecz także przykłady, jak na politykę zagraniczną można patrzeć przez pryzmat koncepcji i ujęć teoretycznych. Autorami są m. In. naukowcy z renomowanej Katedry Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Trewirze, w której powstała koncepcja ‘‘państwa cywilnego’‘ będąca ważnym punktem odniesienia w międzynarodowej dyskusji o polityce zagranicznej Niemiec.

bartek | 2017-09-26
agta | 2015-05-12