Przestępstwa na rynku kapitałowym. Papierowi kuglarze

Wydawnictwo: Biblioteka Menadżera i Bankowca
biznes, finanse

Mirosław Dusza absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, pracę doktorską dotyczącą funkcjonowania i perspektyw rozwoju rynku euroobligacji obronił w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie Szkoła Główna Handlowa).W pracy zawodowej łączy elementy praktyki finansowej (pracował w PZU. Banku Handlowym w Warszawie S.A.. a obecnie w Narodowym Banku Polskim) z elementami teorii (pracował w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. obecnie pracownik naukowy na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego).Od roku 2002 członek Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.Stale współpracuje z SGH. m.in. jako wykładowca na studiach podyplomowych oraz jako współautor anglojęzycznych raportów wydawanych corocznie przez Instytut Gospodarki Światowej SGH.Autor szeregu publikacji o charakterze naukowo-badawczym dotyczących różnych aspektów funkcjonowania rynku finansowego. W roku 1998 otrzymał, jako współautor książki System finansowy w Polsce. Lata dziewięćdziesiąte. (PWE 1997. 1998). nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.Ulubiona maksymą towarzyszącą mu w pracy naukowej są słowa Stanisława Jerzego Lecą: Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi .

sladja | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2011