Okręt podwodny typu Los Angeles

Seria: Typy Broni i Uzbrojenia
Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Monografia jednego z nowszych amerykańskich podwodnych ścigaczy rosyjskich podwodnych okrętów uderzeniowych. Okręty Los Angeles wypłynęły na wody oceanów na początku lat 70. i były odpowiedzią na rosyjskie Charli, Yankee i Delta. Cechowała je duża prędkość, zwrotność i znaczne wyciszenie pracy silnika oraz urządzeń towarzyszących reaktorom atomowym. Tekst uzupełniają oryginalne zdjęcia oraz zestawienie ważniejszych akcji bojowych tych jednostek.

Jale | 2013-05-28
Przeczytana: 12 grudnia 2012