Szkarłatny habit

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7337-620-8
literatura polska, Anat

„Szkarłatny habit” to kontynuacja znakomitej powieści „Szerokiej drogi, Anat” (2002), sensacyjnego debiutu Irka Grina. Tym razem akcja toczy się równolegle w wieku XVII i współcześnie. W przeszłości dwóch jezuitów zostaje wysłanych przez generała zakonu z tajną misją do Polski. Wiozą tajemniczy podarunek dla polskiego króla. Czterysta lat później demoniczny profesor Karl Cwi Weintraub oraz...

Tym razem akcja toczy się równolegle w wieku XVII i współcześnie. W przeszłości dwóch jezuitów zostaje wysłanych przez generała zakonu z tajną misją do Polski. Wiozą tajemniczy podarunek dla polskiego króla. Czterysta lat później demoniczny profesor Karl Cwi Weintraub oraz izraelski wywiad próbują wykorzystać w swoich celach wiedzę o wydarzeniach sprzed stuleci. W wyniku niefortunnych zbiegów okoliczności w akcję zostaje wplątany Dawid Arbogast, polski ekspolicjant i były agent Mossadu. Wraz z pozostałymi przy życiu bohaterami pierwszej powieści musi pokrzyżować plany operacji; nad ich wstrzymującymi dech w piersiach poczynaniami czuwa niezapomniana bohaterka pierwszej części, Anat.

PapierowyTygrys | 2016-06-24
kemado09 | 2016-02-18