Spisek papierowy

Wydawnictwo: Sonia Draga

zuchwały, błyskotliwy i zajmujący... złożona tajemnica, barwne postacie i nieprawdopodobna lekcja historii brytyjskiego rynku giełdowego. Newsweek Rok wydania: 2005,

Grzegorz | 2011-07-07
Na półkach: Przeczytane, Sensacja
Przeczytana: 2010 rok

Przyznam, że spodobały mi się obie książki połączone postacią głównego bohatera. Ładnie zachowane realia epoki i stylizacja języka. Taki kryminał osadzony w odpowiednim czasie. Ciekawe...

Marta Kilian | 2013-07-25
Przeczytana: kwiecień 2009

Potężna powieść, wielowątkowa prezentująca losy portugalskich żydów w diasporze brytyjskiej. Świetnie zarysowany Londyn osiemnastego wieku, kultura, obyczaje, zwyczaje, plan dnia codziennego, a także etykieta oraz giełda ówczesnych czasów. Jestem pod dużym wrażeniem, choć przyznam, że początkowo ciężko było mi przebrnąć przez nią. Powieść bardziej dla mężczyzn niż kobiet, dla miłośników gatunku, pozostali zdecydowanie się męczą i złoszczą. Dla wytrwałych, którzy po przeczytaniu ostatniej strony nie uznają czasu spędzonego na czytaniu za czas stracony. Uważam, że pomimo wszystko warto sięgnąć i zachwycić się warsztatem autora, jego wiedzą i umiejętnością rysowania słowami wiarygodnych i pełnych obrazów.

elsiete | 2012-07-29

Ciekawa choć rozwiązanie jakieś takie naciągane. Bardzo ciekawe opisy 18 wiecznego Londynu.
Jest Ok choć są lepsze książki

żabka | 2011-10-03
Przeczytana: 2009 rok

Jest to książka podchodząca pod historyczną. Dla mnie bardzo ciekawa powieść trzymająca w napięciu opowieść kryminalna.

irellway | 2016-04-06
Przeczytana: 09 kwietnia 2016