Broń chemiczna i biologiczna. Raport dla obywatela

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
Chemical and biological warfare
8320428173

Jest to książka popularnonaukowa, w której podano charakterystykę broni chemicznej i biologicznej oraz jej rozpowszechnienie na świecie. Zdefiniowano ten rodzaj broni, przedstawiono jej krótką historię, zastosowanie w wojnach minionych i współczesnych oraz istniejące obecnie możliwości produkcji. Zwrócono uwagę na środki przenoszenia oraz użycia broni chemicznej i biologicznej, a także na metody kontroli przestrzegania postanowień Konwencji o zakazie broni chemicznej (CWC) oraz Konwencji o zakazie broni chemicznej i toksycznej (BTWC). Książka jest przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych problematyką broni chemicznej i biologicznej, a przede wszystkim dla pracowników służb biorących udział w likwidacji środków stosowanych w atakach bioterrorystycznych, pracowników wojska, policji, straży pożarnej, służb granicznych, inspektorów sanitarnych, pracowni bakteriologicznych, sanepidu, Urzędu Ochrony Państwa oraz dziennikarzy i historyków.

Ciem | 2016-08-20
chichi1982 | 2015-01-29