Jezus

Wydawnictwo: Świat Książki
historyczna

Powieść o życiu, czynach, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa. Bohaterowie Biblii przedstawieni jako postaci z krwi i kości, niewolni od słabości,prosty, bezpośredni styl, doskonale oddane realia ówczesnej Palestyny.Autor, wykorzystując swoje wykształcenie literackie i teologiczne, opowiada dzieje Jezusa od narodzin w betlejemskiej szopie. Dochowując wierności przekazom ewangelicznym, tworzy niezwyk

Lena | 2015-03-03

Autor opiera się na Nowym Testamencie, ale nie odtwarza w sposób identyczny opisanych tam scen. Dużo w tej powieści jest wyobrażeń, domysłów i pomysłów na to, co mogli czuć w konkretnych sytuacjach uczniowie Jezusa. Dla mnie bardziej niż biografia Chrystusa jest to powieść o odczuciach, zachowaniach, emocjach osób towarzyszących swojemu nauczycielowi w Jego drodze. Każdy z nas może mieć całkiem inny obraz. Autor przedstawił nam swój punkt widzenia. Może być zgodny z naszym lub całkiem odmienny, ale tak naprawdę nikt z nas nie jest w stanie powiedzieć jak było i co tworzyło się w głowach Jezusowych uczniów.
Mi osobiście najmniej podoba się obraz Maryi. Nie wydaje mi się, że byłaby w stanie nazwać kogokolwiek "idiotą".
Warto przeczytać.

Konwalia | 2012-01-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ciekawe
Przeczytana: 2011 rok

Byłam zaskoczona, bo nie jest to zbiór suchych faktów o życiu Jezusa i Jego Matki, ale świetnie napisana opowieść. Bohaterowie chociaż boscy mają typowo ludzkie rozterki, problemy i radości. W mistrzowski sposób przedstawiona została Maryja jako matka - jej rozterki i troska o swoje dziecko są bliskie każdej matce.Ja w każdym razie poczułam, że rozumiem ją całkowicie i stała mi się bardzo bliska.Gorąco polecam.

Rita | 2015-09-17
Przeczytana: 19 października 2015