Najpiękniejsze historie biblijne

The book of God
83-7298-866-8
religia
lillamy

oto historie biblijne jak nigdy dotąd. Biblia staje się wspaniałą powieścią, z wartką akcją, nieprzeciętnymi, uniwersalnymi problemami dobra i zła; jest opowieścią niezmiennie i miłości, która działa na wyobraźnię - o miłości Boga do swojego ludu. "Dzięki wnikliwej obserwacji natury ludzkiej Walter Wangerin zmienia biblijne imiona w żywe osobowości. Efekt? Zwraca Biblię ludziom. Dobra Księga...

"Dzięki wnikliwej obserwacji natury ludzkiej Walter Wangerin zmienia biblijne imiona w żywe osobowości. Efekt? Zwraca Biblię ludziom. Dobra Księga staje się wspaniałą lekturą".
Brian Sibley, pisarz i dziennikarz

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-KA

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marcin | 2017-06-01
Na półkach: Chrześcijaństwo

Książka Waltera Wangerina jest stosunkowo udaną próbą przełożenia tekstu Biblii na język literatury pięknej. Autor z pewnością nie jest nowatorem, choć pokusił się o interesujący zabieg opowiedzenia dziejów Zbawienia z punktu widzenia nie tylko zewnętrznego narratora, lecz także przez pryzmat relacji poszczególnych bohaterów Starego i Nowego Testamentu. Najlepsze są tu chyba opowieści Szymona Piotra i Marii Magdaleny, choć nie zaszkodzi pamiętać, że podobne zabiegi stosowali w przeszłości także inni, podobni pisarze, lepiej lub gorzej mierzący się z tekstem biblijnym (Jan Dobraczyński, LLoyd C. Douglas). Licentia poetica pojawia się tu i ówdzie, szczęśliwie jednak niezbyt często, także na ogół autor wiernie relacjonuje obszerne fragmenty Pisma Świętego (pamiętajmy, że jedyną powieścią o Chrystusie, w której nie wypowiada On żadnych innych słów jak tylko te, które zawarte są w Biblii, jest "Jezus z Nazarethu" Romana Brandstaettera, jak dla mnie najwybitniejsza chrześcijańska powieść...

werka777 | 2015-05-10
Przeczytana: 10 maja 2015

Biblia – jedna z najstarszych i najważniejszych ksiąg na świecie. Dla chrześcijan jest kodeksem postępowania, wyznacznikiem życia i źródłem, z którego powinno czerpać się inspirację codziennego dnia. Natchniona przez samego Boga, głosi Jego słowo, przedstawiając dzieje tak stare, że aż trudno sobie wyobrazić to, jak długo przetrwała jej treść. W Polsce liczbę chrześcijan mamy imponującą, a jednak zapytani o to, czy znają treść Biblii, z pewnością w większości odpowiedzieliby, że tylko częściowo lub wcale. Samodzielnie raczej nieczęsto sięgamy do jej przekazu, ponieważ wydaje się nam trudny, odległy i nieraz wymarły. Jak zatem zgłębiać wiarę bez podstaw, które mogłyby w tym pomagać i ukierunkowywać? Jak nazywać siebie chrześcijaninem, nie znając korzeni własnej religii i nie mając pojęcia o jej historii? Z rozwiązaniem, wręcz niesamowitym, wychodzi naprzeciw Walter Wangerin w niezwykle obszernej publikacji „Najpiękniejsze historie biblijne”.

Czy pomyślelibyście kiedyś o tym, że...

Przemek | 2015-08-31
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

Lubię takie opracowania. Nie czarujmy się, samą Biblię mało kto jest w stanie przeczytać od początku do końca, a tym bardziej zrozumieć to co przeczytał. Biblię jest dobrze mieć na półce, żeby sobie tam zajrzeć dla uściślenia interesującego nas tematu, ale najpierw potrzeba mieć elementarną świadomość tego, co w tej Biblii jest. I to niekoniecznie świadomość opartą o wybiórcze odczyty w kościele czy o to, co dane nam jest usłyszeć na katechezie (którą, nie czarujmy się, mało które dziecko traktuje poważnie).
Omawiana pozycja ujmuje treści Biblijne w stosunkowo spójną historię Narodu Wybranego, a potem Jezusa. Rozpoczyna się ona od tego, jak Bóg wybiera Abrahama i prowadzi przez kolejnych jego potomków, z pewnymi "lukami czasowymi" dochodząc do Mojżesza, do wyzwolenia Izraela, do zdobycia Jerozolimy przez Dawida, po czym przymierze Boga z Izraelem niestety znowu się rozpada i dochodzimy do postaci Zachariasza i Elżbiety, Józefa i Marii oraz Jezusa.
Książka nie ucieka od trudnych...

Weronika | 2015-05-12
Na półkach: Od Wydawnictw
Przeczytana: 11 maja 2015

Moja recenzja:

Odzio | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016

Przeczytanie tej książki zajęło mi kilka miesięcy, bo to nie jest lektura którą czyta się za jednym podejściem. Po pierwsze ma ponad 800 stron co samo w sobie jest wyzwaniem a po drugie to Pismo Święte podane w formie opowiadań. Wybrane fragmenty ze Starego i Nowego Testamentu podane w bardzo przyjazny sposób. Nie ma co ukrywać że lektura Pisma Świętego dla niewprawionego czytelnika może nastręczać wiele problemów ze zrozumieniem i interpretacją. A ta książka może być dobrym podkładem do wnikliwego studiowania Pisma Świętego. Polecam tę książkę tak dla dorosłych jak i dla młodzieży.

Rafał Sala | 2015-05-16
DANKI | 2013-11-05