One-Punch Man tom 4 - Wielki meteor

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: One-Punch Man (tom 4)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Onepunch-Man
komiksy
Dejikos

Saitama wreszcie może odetchnąć spokojniej, gdyż oto pnie się w górę rankingu superbohaterów. Tymczasem pojawia się nowe, kosmiczne (dosłownie i w przenośni!) zagrożenie w postaci pędzącego ku ziemi meteoru! Genosowi, który usiłuje powstrzymać zagładę, kończy się energia. Czy również skała z kosmosu pęknie po jednym ciosie Saitamy!?

źródło opisu: J.P.F. 2016

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Paulina | 2018-03-25
Przeczytana: 24 marca 2018

„One-Punch Man” to manga, która w nawet najpochmurniejszy dzień potrafiła mnie robić, przynajmniej tak było w przypadku trzech pierwszych tomików. Dlatego, kiedy mój humor stał się wisielczy, postanowiłam sięgnąć po kolejną część tego tytułu. Liczyłam na dobrą zabawę, sporo uśmiechu i chwilę relaksu. Nic już na to nie poradzę, że „One-Punch Man” jest dla mnie tylko komedią, która ma poprawiać mój nastrój. Nic innego się nie liczy, a ponoć to shounen… tylko jakoś tak tu mało fabuły było, bijatyki może i są, jednak klimat jest typowo komediowy. Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie… Jakie emocje wzbudził we mnie czwarty tomik „One-Punch Mana”?

Saitama, suberbohater klasy C, który zajmuje ostatnie miejsce w tymże rankingu, może w końcu chwilę odetchnąć. Już nie grozi mu odebranie tytułu superbohatera! Tygodniowy limit został osiągnięty. Teraz czas, aby piąć się w rankingu, jak najszybciej przeskoczyć z klasy C do B, by nie musieć drżeć ze strachu i czekać na kolejne wyzwania…
Plan...

Vayar | 2016-10-21
Przeczytana: 21 października 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ten tom to arcydzieło!
Początek, powolne budowanie napięcia, nadciągająca katastrofa. Zbliża się meteor, nakaz ewakuacji zostaje wydany zbyt późno. Bohaterowie w większości uciekają. Genos decyduje się na ostateczny cios z wykorzystaniem prawie całej energii, ale jedynie na krótką chwilę spowalnia meteor. Sceny te narysowane są z tak cholerną dokładnością i perfekcją, a Genos z dodatkowym fragmentem uzbrojenia na twarzy wygląda jak kociak. Meteor zaraz uderzy, Bang i Genos oberwą prawie centralnie, bez szans. Drama trwa aż do wyczekiwanego pojawienia się Saitamy w całej jego okazałości. Oczywiście meteor zostaje rozwalony... Na mniejsze kawałki, które masakrują miasto. "Jebło to jebło, na chuj drążyć temat."
Po czym Saitama zbiera "hejt" mieszkańców za zniszczenia spowodowane odłamkami, mimo że meteor sam w sobie narobiłby nieporównywalnie większych szkód. Piękna postawa, Saitama! :D
Kocham OPM!

bastek497 | 2018-03-09

One Punch Man - nic dodać, nic ująć, klasa sama w sobie. Polecam każdemu!

Kosz_z_Książkami | 2017-08-24

Historii o superbohaterach jak i samych superbohaterów namnożyło się ostatnimi czasy tyle, że aż trudno za wszystkimi nadążyć. W szczególności dotyczy to produkcji filmowych jak i komiksów, które zdominowane zostały przez historie o niezwykłych osobach walczących ze złem i występkiem, za pomocą swoich supermocy,czy też supertechnologii. Ziemia co rusz jest ratowana przez zagładą, która to stara się przybrać coraz to bardziej dramatyczne oblicze. Czy więc możliwym jest żeby udało się komuś zaskoczyć odbiorców oryginalnym podejściem do tematu superbohaterów? Okazało się, że jak najbardziej! Przedstawiam Wam Saitamę tytułowego One-Punch Mana i bohatera z zamiłowania.

Słyszeliście kiedyś o bohaterze z zamiłowania? Który walczy ze złem nie dla chwały, poklasku, nie z poczucia odpowiedzialności by nieść pomoc słabszym, nie robiący tego dla własnych zysków czy też dla tego, że lubi poczucie siły i władzy jaką dają mu jego moce? Nie? W takim wypadku czas byście poznali Saitamę. Niegdyś...

lifetaker | 2018-03-01
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Manga