Szkolny przewodnik-Historia

Wydawnictwo: Park
historyczna

Pozycja skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół [ponadgimnazjalnychw sposób chronologiczny prezentuje zagadnienia z zakresu historii powszechnej oraz historii Polski. Przyblizono w niej istotne epizody historyczne w takiej formie, by z jednej strony nie znudziły odbiorcy, a z drugiej dały czytelny obraz procesu dziejowego, w którym kazdy fakt ma swe przyczyny i skutki. Układ graficzny książki pozwala z łatwościa znaleźć ważne daty i pojęcia dotyczące wybranego zagadnienia. Podrozdziały zakończone sa spisem literatury tak aby można było poszerzyć wiedzę z danego tematu..