Tablice historyczne

Park
2005-01-01
2003-01-01

Okładka książki Szkolny przewodnik-Historia Lech Bielski, Mariusz Dąbrowski
Szkolny przewo... Lech Bielski, Mariu...
Okładka książki Władcy i królowie Polski: Jacy byli i jak żyli: Poczet inny niż wszystkie Lech Bielski, Mariusz Trąba
Władcy i królo... Lech Bielski, Mariu...
Okładka książki Poczet królów i książąt polskich Lech Bielski, Mariusz Trąba
Poczet królów ... Lech Bielski, Mariu...

W dzieciństwie pałałem ogromną chęcią poznawania historii. Aurę zainteresowania miałem tak mocną, że wyczuł ją nawet Święty Mikołaj (no dobra, rodzice) i podarował mi to wspaniałe dzieło, gdy chodziłem do 3 klasy podstawówki.
Wiele dzieci zniechęciłaby mnogość dat, ale ja już wtedy byłem fanatykiem analizowania świata w cyferkach.
Tutaj analizę ułatwia prosty podział dat na strefy tematyczne, oraz wynikający z logiki podział na odpowiednie okresy historyczne. Sama zaś ich ilość budzi podziw, zwłaszcza w przypadku najmłodszych okresów historii.
Dodatkowy walor w postaci ciekawostek zawartych w każdym dziale, oraz wprowadzenia stylizowane na wypowiedzi postaci historycznych z tamtych okresów, uprzyjemniają lekturę.
Całość jasna, klarowna i przejrzysta. Łatwo można odnaleźć wyszukiwane dane.
Czytywałem wiele razy (co mocno wpłynęło na stan obecny mojego egzemplarza) i pewnie jeszcze często po nią siegnę.

Tutaj analizę ułatwia prosty podział dat...

Środek dydaktyczny zalecany do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania i wpisany do wykazu środków dydaktycznych przeznaczonych do kształcenia ogólnego, do nauczania historii i społeczeństwa na poziomie szkoły podstawowej, do nauczania historii na poziomie gimnazjum i szkoły ponadpodstawowej.
- Jeden z najobszerniejszych zestawów dat na rynku.
- Znakomity środek ułatwiający uczniom zrozumienie historii, nauczycielowi zaś jej tłumaczenie.
- Forma książki pozwala łatwo porównać, co działo się w tym samym czasie w różnych zakątkach świata.
- Oprócz wydarzeń politycznych, książka zawiera szczegółowy zapis faktów z kręgu literatury i sztuki, nauki i techniki oraz życia codziennego.
- Tablice to nie tylko zestaw liczb i faktów, ale i ciekawa lektura historyczna.
- Bogaty zestaw ilustracji.

- Jeden z najobszerniejszych zestawów dat na...

Pomocne. :)

Pomocne. :)

• Literatura popularnonaukowa
  • X01Y05
  • Polityczno-historyczne (i/lub)
  • Historia nowożytna
  • Historia XIX w

Dodaj cytat z książki Tablice historyczne