Logico Primo. Przedszkole czterolatka

Seria: Logico Primo
Wydawnictwo: MAC Edukacja
youstyna

"Książeczka do ramki Logico" to plastikowa tabliczka z kolorowymi guzikami oraz zestaw książek z kartami, które ułatwiają dzieciom naukę czytania, pisania i liczenia, wprowadzając jednocześnie w świat kolorów, roślin, zwierząt, bajek oraz poważnych zagadnień, na przykład ruchu drogowego. Wykonując zadanie, dziecko: wkłada kartę w plastikową ramkę, przesuwa kolorowe guziki na miejsca przy...

Wykonując zadanie, dziecko:

wkłada kartę w plastikową ramkę,
przesuwa kolorowe guziki na miejsca przy wybranym rozwiązaniu,
odwraca kartę na drugą stronę i porównuje kolory.
Dziecko myśli, analizuje, poszukuje, podejmuje decyzję, rozwiązuje.

Możliwości wykorzystania:

Praca w przedszkolu
Logico to doskonałe uzupełnienie każdego podręcznika. Różnorodność książek z kartami pozwala na indywidualną pracę z dziećmi o zróżnicowanym stopniu uzdolnienia. Pracę w grupach przedszkolnych można tak zorganizować, aby dziecko wspólnie z rówieśnikami poszukiwało rozwiązań. Potem mogą je kolejno podawać oraz wzajemnie się odpytywać.

Praca w domu
Rodzice mogą wykorzystywać karty nie tylko do sprawdzania wiedzy i umiejętności dziecka, ale również do zorganizowania ciekawych konkursów, na przykład podczas urodzinowych przyjęć. Praca z Logico daje takie możliwości, ponieważ:
do nauki wprowadza się element gry i zabawy

przedstawia omawiane treści w odmienny sposób niż podręcznik
umożliwia samodzielne poprawianie błędów
uczy samodzielnego myślenia
motywuje do działania
zwiększa poczucie własnej wartości
służy przełamaniu barier w relacjach między dzieckiem a nauczycielem
Ćwiczenia Logico dają znakomite efekty w pracy z dziećmi dyslektycznymi, nadpobudliwymi, a także z dziećmi mającymi wady wymowy czy zaburzenia percepcji, rozwijają zdolności percepcyjne i analityczne oraz doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową.

AnnaSikorska | 2017-08-13