Filozofia niemieckiego Oświecenia

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
filozofia, oświecenie, Niemcy
filozofia i etyka
Sasha

Niniejsza antologia myśli filozoficznej niemieckiego Oświecenia skonstruowana jest wedle zasady „tematycznej", a nie „personalnej". Jej celem właściwym jest tedy nie kreślenie całościowych sylwetek poszczególnych myślicieli, lecz panoramiczny przegląd naczelnych myśli tej epoki, o ile daje się ona zorganizować wokół pewnych pytań i problemów. Zasadę tę wybrano nie bez świadomości jej istotnych wad, z których zapewne najdotkliwszą stanowi niebezpieczna i myląca depersonalizacja przedstawionego w ten sposób obrazu osiemnastowiecznego filozofowania w Niemczech.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe (PWN ) 1973

źródło okładki: Państwowe Wydawnictwo Naukowe (PWN ) 1973