Pogrobowcy Wielkiej Idei. Przemiany społeczne w Grecji w latach 1923-1940

Okładka książki Pogrobowcy Wielkiej Idei. Przemiany społeczne w Grecji w latach 1923-1940 Tadeusz Czekalski
Okładka książki Pogrobowcy Wielkiej Idei. Przemiany społeczne w Grecji w latach 1923-1940
Tadeusz Czekalski Wydawnictwo: Historia Iagellonica historia
207 str. 3 godz. 27 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Historia Iagellonica
Data wydania:
2007-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2007-01-01
Liczba stron:
207
Czas czytania
3 godz. 27 min.
Język:
polski
ISBN:
9788388737589
Tagi:
Grecja historia Grecji dwudziestolecie międzywojenne XX wiek Grecy
Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Polska i Rumunia w Europie Środkowej w XX i XXI wieku. Polonia și România în Europa Centrală în secolele XX și XXI Constantin Buchet, Adam Burakowski, Gheorge Calcan, Brînduşa Costache, Tadeusz Czekalski, Andrzej Dubicki, Tadeusz Dubicki, Constantin Geambaşu, Agnieszka Kastory, Nadia Manea, Krzysztof Nowak, Zyta Monika Oksztul, Artur Patek, Crisitan Păunescu, Duşiţa Ristin, Cristian Andrei Scăiceanu, Bogdan-Alexandru Schipor, Irena Stawowy-Kawka, Karina Stempel-Gancarczyk, Adrian Viţalaru, Henryk Walczak, Małgorzata Willaume
Ocena 0,0
Polska i Rumun... Constantin Buchet, ...
Okładka książki Tematy trudne. Sytuacje badawcze Karolina Bielenin-Lenczowska, Tadeusz Czekalski, Izabela Desperak, Katarzyna E. Kość-Ryżko, Marcin Kotras, Inga B. Kuźma, Agata Orzechowska, Renata Szczepanik, Monika Talarowska, Andrzej Paweł Wejland, Krzysztof Zboralski
Ocena 6,0
Tematy trudne.... Karolina Bielenin-L...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1222
210

Na półkach: , , , ,

Bardzo rzetelna praca naukowa dotycząca niełatwego i w Polsce dość nieobecnego tematu, jakim jest grecki okres międzywojenny, mesopolemo. Nieoceniona pomoc przy badaniach, jako lektura jednak się nie sprawdzi. To bardzo sztywna w formie, treści i stylu monografia. Dla czytelnika po prostu zainteresowanego Grecją, bez naukowego zacięcia, raczej się nie sprawdzi.

Bardzo rzetelna praca naukowa dotycząca niełatwego i w Polsce dość nieobecnego tematu, jakim jest grecki okres międzywojenny, mesopolemo. Nieoceniona pomoc przy badaniach, jako lektura jednak się nie sprawdzi. To bardzo sztywna w formie, treści i stylu monografia. Dla czytelnika po prostu zainteresowanego Grecją, bez naukowego zacięcia, raczej się nie sprawdzi.

Pokaż mimo to

avatar
1273
1372

Na półkach: , , , ,

Zacznę inaczej niż zwykle: okładka książki jest nieudana. Trudno wskazać na jakiś jej związek z treścią monografii, że już nie wspomnę o nie najlepszym wykadrowaniu. W tej kwestii dla Wydawnictwa minusik. Co do samej treści, to Czekalski podejmuje w "Pogrobowcach Wielkiej Idei" problematykę zupełnie nieobecną w polskich badaniach historycznych. Greckie mesopolemiko (1923-1940) analizuje pod trojakim kątem: przestrzeni politycznej, społecznej, gospodarczej. Skupia się przede wszystkim na zmianach, jakie w tej epoce zaszły. Ze zrozumiałych względów najwięcej miejsca poświęca małoazjatyckim prosfyges, którzy zostali przesiedleni po traktacie w Lozannie, gdyż ich pojawienie się w Grecji miało ogromny wpływ na przemiany wszelkiego rodzaju. W tym kontekście dziwi mnie trochę brak podjęcia problemu zmiany stosunku do Turcji, jaka dokonała się w przeciągu lat 20. i 30.: tego mi w tej książce zdecydowanie brakowało. Poza tym jednak jest to bardzo ciekawa książka i jeśli ktoś interesuje się Grecją nowożytną, powinien bezsprzecznie po nią sięgnąć.

Tomasz Babnis

Zacznę inaczej niż zwykle: okładka książki jest nieudana. Trudno wskazać na jakiś jej związek z treścią monografii, że już nie wspomnę o nie najlepszym wykadrowaniu. W tej kwestii dla Wydawnictwa minusik. Co do samej treści, to Czekalski podejmuje w "Pogrobowcach Wielkiej Idei" problematykę zupełnie nieobecną w polskich badaniach historycznych. Greckie mesopolemiko...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    4
  • Przeczytane
    4
  • Posiadam
    1
  • 2018
    1
  • 1.6.Dwudziestolecie Międzywojenne
    1
  • Historia i archeologia
    1
  • Nowogreckie
    1
  • Grecja
    1
  • 0.0.Domowa biblioteczka
    1
  • Dwudziestolecie międzywojenne
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Pogrobowcy Wielkiej Idei. Przemiany społeczne w Grecji w latach 1923-1940


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne