U Bram Leningradu. Wspomnienia Niemieckiego Żołnierza Grupy Armii Północ

Wydawnictwo: Bellona
At Lenigrad's Gates: The Story of a Soldier with Army Group North
II wojna światowa, Biografia
historyczna

Książka U bram Leningradu stanowi osobistą relację Williama Lubbecka, alias Wilhelma Lübbecke, żołnierza 13 kompanii 154 pułku piechoty, należącego do niemieckiej 58 Dywizji Piechoty. W jej szeregach autor walczył najpierw we Francji w roku 1940, potem zaś aż do końca wojny na froncie wschodnim, w Rosji. Autor rozpoczyna od opisania swego dzieciństwa spędzonego w niewielkiej wiosce w...

Autor rozpoczyna od opisania swego dzieciństwa spędzonego w niewielkiej wiosce w północnych Niemczech, w okolicach Lüneburga. Przedstawia, jak życie w tradycyjnej społeczności na skutek wydarzeń politycznych w Niemczech zmienia się nieodwracalnie.

źródło opisu: www.ksiegarnia.bellona.pl

FmBlack | 2011-07-06
Przeczytana: 24 czerwca 2011

Doskonałe uzupełnienie szkolnej wiedzy o wojnie, daje szansę do zrozumienia postępowania przeciętnego żołnierza wehrmachtu. Przy okazji ciekawa, chwilami wciągająca opowieść.

wasili | 2016-08-13
Mefiozos | 2016-06-20