Villa Maluschyn 1412-2012

Wydawnictwo: Psychoskok
literatura faktu
marcin100

„Villa Maluschyn 1412-2012. 600 lat Parafii św. Mikołaja w Maluszynie. Księga Jubileuszowa” to praca zbiorowa pod redakcją Łukasza Kopery i Andrzeja J. Zakrzewskiego” Publikacja jest zbiorem tekstów naukowych, wspomnień i fotografii o dziejach miejscowości i parafii Maluszyn na przestrzeni lat 1412 – 2012, zebranych i opracowanych w związku z przypadającym w 2012 roku jubileuszem 600-lecia parafii św. Mikołaja w Maluszynie.

Książka przybliża Czytelnikowi historię miejscowości i parafii Maluszyn od czasów najdawniejszych aż do 2012 roku. Na publikację składa się 10 artykułów naukowych i wspomnień, które zostały opatrzone bogatym materiałem fotografii archiwalnych i zdjęciami dokumentującymi najnowsze dzieje parafii. Część zasadniczą publikacji stanowią teksty, których Autorami są historycy związani z ośrodkiem naukowym w Częstochowie i w Łodzi oraz duchowni pracujący dawniej w parafii. Tematyka poruszona w poszczególnych artykułach koncentruje się wokół zagadnień: kościół – dwór – wieś.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/villa-maluschyn-1412-2012_p548

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/villa-maluschyn-1412-2012_p548