Królestwo liter

Wydawnictwo: Dragon
9788378871958
Puchatka

W tym królestwie litery rosną na drzewach, biegają, fruwają, zamieniają się w zwierzęta, bawią się w chowanego... Można je rysować, ozdabiać, ciąć przyklejać, tworzyć z nich obrazy i inne działa sztuki. Są piękne, dziwne, pomysłowe, intrygujące i są wszędzie - bo przecież to KRÓLESTWO LITER. Piękne, pełne wdzięku ilustracje, zabawni bohaterowie i pomysłowe zabawy sprawią, że pokochacie tę...

intrygujące i są wszędzie - bo przecież to KRÓLESTWO LITER.
Piękne, pełne wdzięku ilustracje, zabawni bohaterowie i pomysłowe zabawy sprawią, że pokochacie tę książkę - kreatywny przewodnik
po barwnym świecie typografii, sztuki, fantazji i nieskrępowanej wyobraźni.

źródło opisu: http://www.troy-dystrybucja.pl/

źródło okładki: http://www.troy-dystrybucja.pl/

Puchatka | 2016-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Wszyscy wiemy, jak ważne jest zachęcenie dziecka do nauki pisania. Ćwiczenia "na sucho" szybko stają się nudne i zniechęcające. Nauka pisania nie musi jednak być złem koniecznym, a przy tym może rozwijać wyobraźnię i zapewnić rozrywkę na długie godziny. Tak, zgadza się, rozrywkę! Książka Królestwo Liter świetnie wpasowała się w zasadę: uczyć, bawiąc.

"Królestwo Liter" to publikacja, do której wraca się każdego dnia. Dziecko wędruje po świecie typografii - poznając litery, odwzorowując ich kształty, następnie łącząc je w słowa. Aktywnie uczestniczy w tworzeniu królestwa, budując, naprawiając i dodając wymyślone przez siebie elementy.

Książka jest odpowiednia dla najmłodszych, którzy dopiero wkraczają w fazę "mamo, naucz mnie pisać", ale też dla tych dzieci, które miały już styczność z literkami. Zadania są zróżnicowane pod względem poziomu, zatem książkę możemy "przerobić" wspólnie z pięciolatkiem lub podsunąć ją ośmiolatkowi, który czyta już samodzielnie, a jeśli nie do końca -...

werka777 | 2016-09-29
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 29 września 2016

Pisanie liter kojarzy się mi ze żmudną nauką szkolną kreślenia kolejnych, idealnych i dokładnych znaków alfabetu. Linijka po linijce, zapełniają się szeregi dopracowanego i estetycznego pisma. A gdyby tak w te równe rzędy wprowadzić nieco chaosu? Wpuścić huragan, który pomieszałby litery i porozrzucał je po różnych kątach, tak, że byłyby po prostu wszędzie. Takie rzeczy są możliwe tylko w Królestwie liter. Zapraszam zatem na recenzję nieco zwariowanej, pomysłowej i bardzo oryginalnej książki autorstwa Agnieszki Myszkowskiej.

W Królestwie liter kolejne znaki alfabetu absolutnie nie zachowują się tak grzecznie, ja te w szkole. Jedne chowają się za drzewami, inne tworzą ciuchcię czy też dosłownie rzucają cień. Są litery zrobione z żółtego sera, rybich łusek czy pasków zebry. Są te wyprane, zjedzone przez smoka czy ważące kilogram. Brzmi absurdalnie? Absolutnie nie. Bo w Królestwie liter wszystko może się zdarzyć. Potrzebna jest tylko wyobraźnia i chęć do zabawy.

Co można zrobić z...

Klaudia Cebula | 2017-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2017

Królestwo Liter, Agnieszka Myszkowska

To księga liter i niemal tylko liter. Albo aż liter ;)
Bowiem jest tu nie tylko całe mnóstwo poszczególnych liter alfabetu, ale one dwoją się i troją. Mnożą i spoglądają a kształty i rodzaje ich są przeróżne. Drukowane, pisane, drukarskie, zawijane, powyginane, przestrzenne i proste. Całe królestwo.

Książka przeznaczona jest dla dzieci, które jednak już utrwaliły sobie litery a nie dla tych, które literek dopiero się uczą. Myślę, że dla zaawansowanych pierwszaków będzie jak znalazł.

W książce litery można kolorować, łączyć za pomocą określonego kodu, obrysowywać, dorysowywać, wycinać, odczytywać krótkie historyjki.

Naprawdę kreatywny sposób by z literami się zbratać.

Molly3 | 2016-12-12
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 19 listopada 2016

Zadowoli każdego ciekawego świata malucha. Zapraszam do przeczytania recenzji na moim blogu http://misioszuszki.blogspot.com/2016/11/kreatywne-ksiazki.html

Lubczyk | 2017-01-30
ZUO | 2016-07-15