Jak facet z facetem

Wydawnictwo: Zwierciadło
homoseksualizm, seks, gej, psychoterapia
poradniki

Przemysław Pilarski i Andrzej Gryżewski, terapeuta i seksuolog pracujący na co dzień z wieloma gejowskimi parami, w rozmowie o specyfice związków homoseksualnych. Z książki Jak facet z facetem czytelnik dowie się jak zbudować stabilną i udaną relację, jak radzić sobie z byciem singlem, a także o tym, z jakimi problemami warto udać się do specjalisty. Z dala od moralizowania, dawania jedynie...

Z dala od moralizowania, dawania jedynie słusznych rad i używania skomplikowanych terminów. Jak najbliżej życia.
Andrzej Gryżewski - psycholog, seksuolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny , certyfikowany edukator seksualny. Absolwent Wydziału Psychologii warszawskiej WSFiZ, w zakresie seksuologii klinicznej i sądowej. Aktywny uczestnik krajowych i międzynarodowych konferencji seksuologicznych. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. W latach 2007-2012 współpracował z prof. dr hab. Z. Lwem-Starowiczem w Instytucie Seksuologii Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
Przemysław Pilarski - scenarzysta, dramaturg. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, kursu scenariuszowego w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych na SWPS. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Autor wielu odcinków seriali i programów telewizyjnych. Z autorskimi monologami stand-up comedy występował w klubach w całej Polsce, a także w programach HBO i Comedy Central.

źródło opisu: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl

espaniolec | 2019-03-21

Bardzo fajna książka. Czasem do niej wracam jeszcze raz przeczytać. Moj znajomy pozaznaczal mnóstwo linijek tekstu co było ważne. Duża część była już dla mnie oczywista ale dalsze głębsze rozważania to wiedza warta zapamiętania

Koszer87 | 2019-02-06

Bardzo ciekawa książka dotycząca życia seksualnego facetów. Wątki homoseksualne mnie nie dotyczą, natomiast reszta mi podpasowała.

mooflon | 2019-01-26
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 26 stycznia 2019

Bardzo ważna, ciekawa, merytoryczna, wielowątkowa i - co bardzo istotne - zupełnie nie zideologizowana książka.

Jan | 2018-12-28

Świetna książka, polecam ;)

MisiaJulia | 2018-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2018

Do przeczytania książki skusiła mnie inna pozycja autorów - „Sztuka obsługi penisa”.
Związki homoseksualne zasadniczo nie różnią się w funkcjonowaniu od heteroseksualnych, różnią się jedynie w odbiorze przez otoczenie. Znajdowanie partnera (trzy priorytety wspólne), ustalanie reguł w związku, tarcia podczas wspólnego zamieszkania, różnice w wieku/wykształceniu/zarobkach partnerów, zazdrość, odczuwanie bycia stroną która zdradziła, zasada "szlachetności" rozstań - to wszystko dotyczy obydwu rodzajów więzi.

Aby więzi trwały, trzymać należy się stwierdzenia: „każdy problem w (każdym) związku jest problemem związku a nie jednej osoby”. To świat wewnętrzny. A co z często przytłaczającym nas zewnętrznym ? Tutaj autorzy wskazują na konieczność edycji swojej tabula rasa. Dodam, że w tą pracę trzeba zaprzęgnąć asertywność.

Ciekawa rozmowa Pana Andrzeja i Pana Przemysława o tym by … rozmawiać. Myślę, że nie raz zajrzę do tej lektury.

Cogaiseoir | 2018-09-14
Przeczytana: 09 września 2018

Na rynku istnieje przynajmniej setka poradników dla kobiet, które pozwalają im rozwikłać najdalsze zakamarki ich dusz i sprawić, że lepiej zrozumieją istotę problemów, które pojawiają się w związkach. I nagle, pośród tej rzeszy pozycji przeznaczonych tylko dla płci pięknej pojawia się prosta w swych założeniach (jak instrukcja obsługi faceta chciało by się rzecz) książka, która przybierając ton rozmowy-rzeki serwuje nam dziesiątki trafnych pytań i odpowiedzi, na które nieliczni wcześniej wpadli.
Ogromnym plusem tej pozycji jest rzeczowe i głęboko zakorzenione w psychoterapii poznawczo-behawioralnej omówienie schematów i zachowań, które kierują mężczyznami. Poprzez zrozumienie przyczyn i przyjrzenie się skutkom z pozycji neutralnego obserwatora wiele z opisywanych sytuacji można zaaranżować na swój własny sposób, zmieniając tym samym dotychczas niedziałający scenariusz w coś sensowniejszego.
Zdecydowanie polecam każdemu - niezależnie od płci, wszak facet dostanie wskazówki, jak...

Marcin | 2018-08-16
Na półkach: Przeczytane, 52/2018
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Dobrze czyta się tę rozmowę. Sporo ciekawostek z gabinetu i nieco psychologicznej wiedzy podanej przystępnie. Być może większość wątków nie była dla mnie wielkim odkryciem - zaryzykuję stwierdzenie, że lekarstwem na problemy często okazuje się po prostu szczera rozmowa, chociaż doskonale wiemy, jak o nią trudno. Chciałbym przeczytać coś takiego kilka lat temu, być może uchroniłoby mnie to przed kilkoma błędami, dlatego będę polecał każdemu gejowi i nie-gejowi także. :)

Michał | 2018-05-22
Przeczytana: 22 maja 2018

Kiedy potrzeba poznać siebie od każdej strony, czyli jak facet z facetem trzeba wiedzieć jak postępować. Wyczerpująca lektura którą każdy mężczyzna nie tylko LGBTQ powinien przeczytać i zapoznać się z tematem. Znajdzie się wiele podobieństw do związków heteroseksualnych, a przede wszystkim uświadomi, że homoseksualizm to nie choroba!

BasiaAdamek | 2018-02-03

Kolega z pracy dostał ode mnie na urodziny i był bardzo zadowolony. Polepszyło mu się w związku z partnerem. Ja przeczytałam z zainteresowaniem.

iTrust | 2017-10-02
Przeczytana: 02 października 2017

Na poczatku bylem rozczarowany swoista chaotycznoscia. Rozmowa sie toczy nie do konca wedlug spisu tresci. Pozniej postanowilem nie przejmowac sie tym i mocno sie wciagnalem. Pierwszy raz spotykam sie z taka ksiazka w jezyku polskim. Bardzo przydatna lektura. Polecam