Jak facet z facetem

Wydawnictwo: Zwierciadło
homoseksualizm, seks, gej, psychoterapia
poradniki
Krzysiek

Przemysław Pilarski i Andrzej Gryżewski, terapeuta i seksuolog pracujący na co dzień z wieloma gejowskimi parami, w rozmowie o specyfice związków homoseksualnych. Z książki Jak facet z facetem czytelnik dowie się jak zbudować stabilną i udaną relację, jak radzić sobie z byciem singlem, a także o tym, z jakimi problemami warto udać się do specjalisty. Z dala od moralizowania, dawania jedynie...

Z dala od moralizowania, dawania jedynie słusznych rad i używania skomplikowanych terminów. Jak najbliżej życia.
Andrzej Gryżewski - psycholog, seksuolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny , certyfikowany edukator seksualny. Absolwent Wydziału Psychologii warszawskiej WSFiZ, w zakresie seksuologii klinicznej i sądowej. Aktywny uczestnik krajowych i międzynarodowych konferencji seksuologicznych. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. W latach 2007-2012 współpracował z prof. dr hab. Z. Lwem-Starowiczem w Instytucie Seksuologii Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
Przemysław Pilarski - scenarzysta, dramaturg. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, kursu scenariuszowego w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych na SWPS. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Autor wielu odcinków seriali i programów telewizyjnych. Z autorskimi monologami stand-up comedy występował w klubach w całej Polsce, a także w programach HBO i Comedy Central.

źródło opisu: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl

xbx | 2016-11-20
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 listopada 2016

Jako czytelnik-niegej przede wszystkim chciałabym podziękować Panu Andrzejowi za tak wiele informacji i szczegółów na temat psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Myślę, że są to swego rodzaju delikatne wskazówki, podpowiedzi, które mogą się przydać w związku, a nawet w życiu (bez względu na to jakiej jesteśmy orientacji).
Chciałabym polecić tę książkę wszystkim, którzy myślą, że to nie jest książka dla nich, a związki homo i hetero nie mają ze sobą nic wspólnego. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że jeśli jesteś w grupie osób, które na gejów patrzą przez pryzmat stereotypów (świadomie, bądź nie), po przeczytaniu lektury Twoje spojrzenie na sprawę może się zmienić, na lepsze.
Z minusów: czasem denerwowały mnie repliki Pana Przemka. Jedne uważałam po prostu za zbędne, a inne za irytujące.

Marcin | 2018-08-16
Na półkach: 52/2018, Przeczytane
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Dobrze czyta się tę rozmowę. Sporo ciekawostek z gabinetu i nieco psychologicznej wiedzy podanej przystępnie. Być może większość wątków nie była dla mnie wielkim odkryciem - zaryzykuję stwierdzenie, że lekarstwem na problemy często okazuje się po prostu szczera rozmowa, chociaż doskonale wiemy, jak o nią trudno. Chciałbym przeczytać coś takiego kilka lat temu, być może uchroniłoby mnie to przed kilkoma błędami, dlatego będę polecał każdemu gejowi i nie-gejowi także. :)

Martyn | 2016-12-28
Przeczytana: 28 listopada 2016

Rewelacyjnie poprowadzony wywiad-rzeka. Wartością tej książki jest garść przydatnej wiedzy, którą czytelnik wynosi z jej lektury. Wiele pytań pochodzi z głębi serca każdego faceta, a w tej książce ma szanse usłyszeć na nie odpowiedzi.

BasiaAdamek | 2018-02-03

Kolega z pracy dostał ode mnie na urodziny i był bardzo zadowolony. Polepszyło mu się w związku z partnerem. Ja przeczytałam z zainteresowaniem.

Cogaiseoir | 2018-09-14
Przeczytana: 09 września 2018

Na rynku istnieje przynajmniej setka poradników dla kobiet, które pozwalają im rozwikłać najdalsze zakamarki ich dusz i sprawić, że lepiej zrozumieją istotę problemów, które pojawiają się w związkach. I nagle, pośród tej rzeszy pozycji przeznaczonych tylko dla płci pięknej pojawia się prosta w swych założeniach (jak instrukcja obsługi faceta chciało by się rzecz) książka, która przybierając ton rozmowy-rzeki serwuje nam dziesiątki trafnych pytań i odpowiedzi, na które nieliczni wcześniej wpadli.
Ogromnym plusem tej pozycji jest rzeczowe i głęboko zakorzenione w psychoterapii poznawczo-behawioralnej omówienie schematów i zachowań, które kierują mężczyznami. Poprzez zrozumienie przyczyn i przyjrzenie się skutkom z pozycji neutralnego obserwatora wiele z opisywanych sytuacji można zaaranżować na swój własny sposób, zmieniając tym samym dotychczas niedziałający scenariusz w coś sensowniejszego.
Zdecydowanie polecam każdemu - niezależnie od płci, wszak facet dostanie wskazówki, jak...

CezaryJ | 2016-10-27
Przeczytana: 27 października 2016

No cóż... jeśli ktoś jest w związku homoseksualnym i jest facetem to będzie miał miłą lekturę i może nawet czegoś się dowie. Moim zdaniem książkę należy traktować jako ciekawy opis działania męskiego mózgu i męskiego sposobu widzenia. Niestety książka zaczyna w pewnym momencie nieco drażnić gdy autorzy zbyt często używają zwrotów "mam znajomych, którzy" oraz "moi pacjenci". Mimo wszystko uważam, że moja wiedza się zwiększyła i książka jest godna polecenia.

Michał | 2018-05-22
Przeczytana: 22 maja 2018

Kiedy potrzeba poznać siebie od każdej strony, czyli jak facet z facetem trzeba wiedzieć jak postępować. Wyczerpująca lektura którą każdy mężczyzna nie tylko LGBTQ powinien przeczytać i zapoznać się z tematem. Znajdzie się wiele podobieństw do związków heteroseksualnych, a przede wszystkim uświadomi, że homoseksualizm to nie choroba!

Andrzej | 2016-09-25

Książkę "Jak facet z facetem" przeczytałem cztery razy podczas korekty.
Książka opisuje seksualność mężczyzn i po części jest poradnikiem budowania relacji dla par homoseksualnych. Gej Przemysław Pilarski pyta, seksuolog i psychoterapeuta Andrzej Gryżewski odpowiada.

Katarzyna Matus | 2016-10-02

No niestety, ale jako osoba heteroseksualna czuję się obrażona przez tę książkę tak samo jak gdyby gej czułby się obrażony przez heteroseksualistę, który stwierdziłby, że jego relacje są lepsze i głębsze i geje "mocniej kochają" niż ludzie hetero. To mnie utwierdziło, że takie pary nie powinny wychowywać dzieci. Co taki Pan powiedziałby swojej córce, że będzie mniej kochana bo jest hetero? Powielanie stereotypów jednej i drugiej strony barykady jest tak samo złe.

iTrust | 2017-10-02
Przeczytana: 02 października 2017

Na poczatku bylem rozczarowany swoista chaotycznoscia. Rozmowa sie toczy nie do konca wedlug spisu tresci. Pozniej postanowilem nie przejmowac sie tym i mocno sie wciagnalem. Pierwszy raz spotykam sie z taka ksiazka w jezyku polskim. Bardzo przydatna lektura. Polecam