Książka jest ogólną prezentacją problemów związanych z szeroko rozumianym uczestnictwem w kulturze. Na początku przybliżono pojęcia kultury i uczestnictwa, określono ich istotę, kierunki oraz tradycyjne i współcześnie formułowane definicje. Przedstawiono także teorie i paradygmaty uczestnictwa człowieka w tej formie aktywności, opisano początki badań nad tym problemem w Polsce, a także wzory i uwarunkowania, które pojawiły się na przełomie wieków. Podjęto próbę scharakteryzowania współczesnych odbiorców, określanych mianem – konsumenci kultury. Rozważania zakończono zaprezentowaniem i omówieniem wyników badań przeprowadzonych przez autorkę nad uczestnictwem w kulturze studentów.

źródło opisu: http://wydawnictwo.ukw.edu.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo.ukw.edu.pl