"Fani fantastyki będą tą książką zachwyceni. Odnajdą w niej wszystko czego potrzebują. Powieść umila czas, pobudza wyobraźnię, wciąga w swoje sidła owijając się wokół swojej ofiary. Każda z historii odciśnie piętno nie tylko w sercu, ale także w umyśle."
Magda Zimna, Czytamy Bo Kochamy

źródło opisu: http://www.pearlic.pl

źródło okładki: Wydawnictwo Pearlic

majeczka241 | 2016-06-20

Pewnie zdążyliście już zauważyć, że uwielbiam fantastykę. To jeden z moich ulubionych gatunków literackich i gdybym mogła, czytałabym tylko takie. Jednak co za dużo, to niezdrowo. Czasami trzeba odpocząć od potworów, wampirów, wilkołaków, by odprężyć się przy zabawnej, lekkiej lekturze. Wydawnictwo Pearlic wydaje fantastykę, a także kryminały, które spełniają moje oczekiwania czytelnicze. Dlatego Pearlic jest jednym z wydawnictw, które bardzo sobie cenię i wiem, że nigdy mnie nie zawiodą.

Tym razem miałam okazję zapoznać się z cudowną ,,Antologią- Magia Słów. Fantastyczne Światy", która zawiera przeróżne opowiadania. Skupia się na fantastyce, jednak każda z historii jest zgoła inna. Mają ten sam punkt zaczepienia, czyli postacie z nadnaturalnymi mocami, ale osobno tworzą odrębne opowiadania. Znalazły się w tym gronie historie, które zachwyciły mnie pod każdym względem, a także takie, które przeczytałam z mniejszym entuzjazmem. Jednakże patrząc na całość jest to powieść doskonała...

Vilandra1986 | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

Bardzo lubię czytać zbiory opowiadań. Każdy autor ma swój unikalny styl dzięki czemu nie można narzekać na nudę.
Również i tym razem się nie zawiodłam. Każde z opowiadań zgodnie z tytułem zabierało mnie do innego świata. Jednak choć wszystkie były dobre i ciekawie napisane to tylko jedno mnie zachwyciło.
"Orian" autorstwa Katarzyny Szewioła-Nagel miał to coś. Każda z przedstawionych tam postaci była bardzo dobrze opisana. Dzięki temu zabiegowi łatwiej można było sobie wyobrazić jak wygląda.
Podsumowując: "Magia Słów I: Fantastyczne Światy to książka w której każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie trzeba jej czytać "na raz" można wybierać opowiadanie zależnie od upodobań.

Konstancja_Maria | 2017-07-16
Edward Kazimierczak | 2017-04-23