Magia Słów I: Fantastyczne Światy

Bardzo lubię czytać zbiory opowiadań. Każdy autor ma swój unikalny styl dzięki czemu nie można narzekać na nudę.
Również i tym razem się nie zawiodłam. Każde z opowiadań zgodnie z tytułem zabierało mnie do innego świata. Jednak choć wszystkie były dobre i ciekawie napisane to tylko jedno mnie zachwyciło.
"Orian" autorstwa Katarzyny Szewioła-Nagel miał to coś. Każda z przedstawionych tam postaci była bardzo dobrze opisana. Dzięki temu zabiegowi łatwiej można było sobie wyobrazić jak wygląda.
Podsumowując: "Magia Słów I: Fantastyczne Światy to książka w której każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie trzeba jej czytać "na raz" można wybierać opowiadanie zależnie od upodobań.

"Orian" autorstwa Katarzyny Szewioła-Nagel miał to coś. Każda z...

Pewnie zdążyliście już zauważyć, że uwielbiam fantastykę. To jeden z moich ulubionych gatunków literackich i gdybym mogła, czytałabym tylko takie. Jednak co za dużo, to niezdrowo. Czasami trzeba odpocząć od potworów, wampirów, wilkołaków, by odprężyć się przy zabawnej, lekkiej lekturze. Wydawnictwo Pearlic wydaje fantastykę, a także kryminały, które spełniają moje oczekiwania czytelnicze. Dlatego Pearlic jest jednym z wydawnictw, które bardzo sobie cenię i wiem, że nigdy mnie nie zawiodą.

Tym razem miałam okazję zapoznać się z cudowną ,,Antologią- Magia Słów. Fantastyczne Światy", która zawiera przeróżne opowiadania. Skupia się na fantastyce, jednak każda z historii jest zgoła inna. Mają ten sam punkt zaczepienia, czyli postacie z nadnaturalnymi mocami, ale osobno tworzą odrębne opowiadania. Znalazły się w tym gronie historie, które zachwyciły mnie pod każdym względem, a także takie, które przeczytałam z mniejszym entuzjazmem. Jednakże patrząc na całość jest to powieść doskonała i każdy czytelnik odnajdzie w niej coś dla siebie.

Szkoda tylko, że te opowiadania tak szybko się kończą. Chciałabym, by każde z nich miało po kilkaset stron. Ich zakończenia za bardzo mi się nie podobały, gdyż wątki każdej historii wciąż mogły zostać rozwinięte. Teraz czuje ogromny niedosyt, każda z opowieści zakończyła się w takim momencie, że ciąg dalszy muszę sobie wyobrazić. Oby autorzy tekstów zlitowali się nade mną i opowiedzieli mi dalsze przygody każdego z bohaterów.

,,Antologia- Magia Słów. Fantastyczne Światy" jest przyjemną odskocznią od codziennych obowiązków, umila czas, pobudza wyobraźnię, sprawia, że uśmiech nie schodzi człowiekowi z twarzy. Każda z opowieści wciąga swoją historią, zaciekawia, szokuje, czasami przeraża. Autorzy mają różnorodny styl i dzięki temu czytelnik nie jest w stanie znudzić się przy czytanej powieści. Uważam, że każdy w tych opowiadaniach znajdzie coś dla siebie i nie będzie zawiedziony. Gorąco polecam.

• Maczam paluchy
  • Horror i Fantastyka polska