satyra

- Nie mów do mnie: Olinie -Kwaśniewski spojrzał Ałganowi prosto w oczy. - Gu, go, go, cyca, cyca - wybulgotał Lenin, a następnie ukręcił lalce głowę. Nauczycielu - czy wykonałeś tygodniowy plan spermodawstwa?! Olśniewająca groteska na temat życia politycznego w III RP. W rolach głównych: Kwaśniewski, Oleksy, Krzaklewski, zacharski, ks. Jankowski, raper Liroy, dziewiętnaście klonów Lenina i...

- Nie mów do mnie: Olinie -Kwaśniewski spojrzał Ałganowi prosto w oczy.
- Gu, go, go, cyca, cyca - wybulgotał Lenin, a następnie ukręcił lalce głowę.
Nauczycielu - czy wykonałeś tygodniowy plan spermodawstwa?!

Olśniewająca groteska na temat życia politycznego w III RP. W rolach głównych: Kwaśniewski, Oleksy, Krzaklewski, zacharski, ks. Jankowski, raper Liroy, dziewiętnaście klonów Lenina i wielu pomniejszych mężów stanu. A wszystko zaczyna się w chwili, gdy Stanisław Kierpc, bezrobotny góral, znajduje po pijaku tajemnicze sowieckie ustrojstwo. Gazeta Wyborcza sugeruje, by dzieło Olina sprzedawać na recepty w aptekach, a Minister zdrowia ostrzega, że lektura tej powieści może wywołać nieodwracalne zmiany w psychice mózgu .

electric_cat | 2012-06-04
Przeczytana: 06 czerwca 2012

Mówią "nie oceniaj książki po okładce", jednak postąpiłam wbrew tej zasadzie. Przyciągnął mnie widok latających czołgów nad Pałacem Kultury. Niewiele myśląc podciągnęłam wujkowi książkę, by zagłębić się w jedną z ciekawiej napisanych satyr politycznych produkcji polskiej.
I tak oto, niczym bluźniercze 8 błogosławieństw, spływa na nas 8 opowiadań osadzonych w czasach prezydenta Kwaśniewskiego, "prezydenta tysiąclecia" [nie mylić z prymasem], wprowadzającego Polskę do NATO, ale także wprowadzający do naszego nadwiślańskiego państwa Cywilizację Miłości [również nie mylić z filozofią kościelną].
Dobrze, zabrzmiało zadufanie. Do końca tak nie jest. Mamy jeszcze klony pana Kwaśniewskiego, z których poznajemy "tego 007", skrajnie skrajnego Korwina-Mikke, który wysadza się w siedzibie rządu, latające czołgi z działem S, które nie zabijają ludzi - strzelają wiązkami "promieniowania erotycznego"... I wiele więcej, aczkolwiek nie zapominajmy o Leninie i jego klonach!
Świat zadrży w posadach i...

Omnikoron | 2010-05-16
Na półkach: Przeczytane, Moje książki

Rodzynek.

Rewelacyjna, prześmiewcza, dowcipna i szydercza książką, którą czyta się z niesamowitą przyjemnością. Dawka humoru jaką serwuje autor, powal (mnie na pewno - co kilka zdań albo parskałem śmiechem, albo łapczywie łapałem powietrze w płuca, aby tylko nie zakrztusić się zgrabnym bon motem).

Co do tajemniczego autora - "aleksanda olina" sądzę (no ja to wiem!), że ukrywa się pod tym pseudonimem Marcin Wolski - książka jest pisana w jego stylu i zdaje się, że to właśnie on popełnił to dzieło.

Wielka szkoda, że jak na razie nie ukazała się jakaś kontynuacja, najlepiej aby akcja opisywała obecną sytuację polityczną. Poczytać o Komorowskim o Tusku o Kaczorku i Millerku. Achh .. to by było dopiero dzieło :)

Michał Głowacz | 2017-10-01

Książka wulgarna, niespójna, pozbawiona ciągłości fabularnej. Przy tym jednak napisana niezłym stylem i, swego czasu, całkiem zabawna. Dziś jednak, gdy poruszane w "Komusutrze" tematy z życia publicznego dawno odeszły w zapomnienie, a polska polityka ze śmiesznej stała się straszną, nie widzę sensu sięgać po tę powieść.

Civril aen-Saevherne | 2013-01-18
Przeczytana: styczeń 2013

Bardzo dziwna książka, dość ciekawie napisana, pomysły absurdalne tak bardzo, jak absurdalny jest nasz kraj. Ocena byłaby wyższa, gdyby autor napisał część drugą. Praktycznie żadne główne wątki nie doczekały się zamknięcia, co zniechęca.

Piotr Wielki | 2017-06-19

Nie pomnę ile razy czytałem tę książkę, ale za każdym razem było to dla mnie olśniewające doświadczenie.

Marek2403 | 2018-04-08
Ragana | 2018-02-06