Mumia zmartwychwstała

Książka jest przypisana do serii/cyklu "BKC Biblioteka Książek Ciekawych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Piątek Trzynastego
83-7415-051-3
Mumia, zmartwychwstała

Zbiór mniej znanych, bo nie drukowanych od II wojny światowej, opowiadań Arthura Conan Doylea mistrza fabuł sensacyjno-kryminalnych. Bohater tych utworów genialny detektyw Sherlock Holmes staje przed kolejnymi pasjonującymi zagadkami i wykorzystując swą rozległą wiedzę, posługując się metodą rozumowania dedukcyjnego, po mistrzowsku rozwiązuje kolejne problemy, tłumaczy zawiłe tajemnice. Conan Doyle w wyrafinowany sposób konstruuje pełną napięć fabułę, wyzwalając wyobraźnię odbiorcy, ale uczy także logicznego myślenia, gdyż, jak twierdzi Holmes: Istnieje tylko nieubłagana logika. Rozwiązanie każdej tajemnicy polega na tym, aby nie zgubić logicznego wątku. Oto wszystko.
Spis opowiadań:
- Historia byłego farbiarza
- Złote binokle
- Tajemnica wyścigów

alouette | 2013-06-18

Kryminały na dobre zagościły w kulturze masowej i śmiem twierdzić, że trudno będzie je zdetronizować. Ostatnio bardzo popularni autorzy tacy jak Steig Larsson czy Harlan Coben przyczynili się popularyzacji książek z morderstwem w tle. Wybuchło istnie szaleństwo. Zaczęliśmy sięgać po mrożące krew w żyłach historie, dzięki którym zimowe wieczory stały się przyjemniejsze. Umówmy się kryminały szczytem literackiego kunsztu nie są. Uznaje się je raczej za opowieści dla mało wymagających. Jako ogromna fanka powieści kryminalnych nie zgadzam się z tą krzywdzącą segregacją i sięgam na półkę, by jeszcze raz zanurzyć się w świecie najsłynniejszego detektywa Sherlocka Holmesa stworzonego przez króla kryminałów Arthura Conan Doyla.
Jedną z moich ulubionych książek opisujących przygody Sherlocka jest zbiór opowiadań zatytułowany „Mumia zmartwychwstała”. Oto na 311 stronach czeka nas 9 genialnie napisanych przygód detektywa i jego przyjaciela doktora Watsona.
Tytułowe opowiadanie...

Jjolka | 2012-10-21
Przeczytana: 18 października 2012

Zbiór 9 opowiadań: "Mumia zmartwychwstała" (autor opowiadania to niezależna postać która sama odkrywa i rozwiązuje frapujący problem). W pozostałych ośmiu spotykamy się już z Holmesem i Watsonem: "Znakomity klient", "Straszna przygoda inżyniera mechanika", "Willa o trzech daszkach", "Trzej panowie Garrideb", "Tajemnica dworu w Shoscombe", "Historia byłego farbiarza", "Złote binokle", "Tajemnica wyścigów".

Krzysztof | 2016-10-01
Anna | 2016-05-27