6 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Lichtenberg, aforyzmy, sentencje
gorofil

Miniaturka z aforyzmami niemieckiego uczonego, krytyka sztuki i aforysty, który działał w okresie oświecenia.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Poczułam się wychowana i ustawiona do pionu zawartością tej krótkiej książeczki. Wiele aforyzmów nadało się do przepisania do zeszytu, ponieważ urzekły mnie podobizną do mych własnych przekonań, a myśli te skonstruowane zostały słowami, których ja lepiej bym nie mogła dobrać. Cytaty są zwięzłe, dobitne, zawierające trochę ironii przemycającej trafne spostrzeżenia krążące wokół niepoprawnego zachowania ludzi. Lichtenberg stał mi się na tyle bliski umysłowo, że zachęcona jestem do zapoznania się z innymi jego dziełami.

Na całą tę książkę było raptem z dziesięć zdań godnych uwagi. Reszta była głupia i irytująca.