Po co komu mamut?

Seria: Poczytaj ze mną
Wydawnictwo: Egmont Polska
bajki
youstyna

Sympatyczny mamut, który całe wieki spędził jako malowidło na ścianie jaskini, postanawia zmienić miejsce zamieszkania i wyruszyć w szeroki świat. Czeka na niego wiele niespodzianek... Ta klasyczna w formie bajka Agnieszki Frączek, pięknie zilustrowana przez Joannę Rusinek, rozbawi do łez i małych, i dużych.

źródło opisu: https://sklep.egmont.pl/ksiazki/edukacja/p,po-co-komu-mamut,11769.html

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/ksiazki/edukacja/p,po-co-komu-mamut,11769.html

Basia | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

Zabawna, wesoła, po prostu cudna.

Poczytaj ze mną, to seria książeczek dla dzieci, która ukazuje się nakładem wydawnictwa Literacki Egmont. Jak pamiętacie miałam już możliwość recenzować dla Was Różowe babeczki, które również należą do tej serii. Tym razem mamy do czynienia z wierszowaną bajką. Czy i ta książeczka wywarła na mnie tak duże wrażenie?

Po co komu mamut to wspaniała książeczka, która umili czas najmłodszym czytelnikom i ich rodzicom. Zabawna, wierszowana bajka, w przystępnej cenie, to książeczka, która zadowoli niejednego. Barwne ilustracje są idealnym uzupełnieniem wartościowej treści. Kto zgadnie, po co komu mamut? :)

Cała recenzja ze zdjęciami dostępna na http://krainaksiazkazwana.blogspot.com

testolandia | 2016-07-04
Na półkach: Przeczytane, Synek czyta
Przeczytana: 04 czerwca 2016

W książeczce poznajemy sympatycznego mamuta w rozmiarze "mini". Zwierzątko przez wieki mieszkało na rysunkach w jaskini. Pewnego dnia postanowiło wyruszyć w świat, aby zakosztować przygód. Podczas swojej wędrówki mamut poznał przyjaciół, ale nie obyło się również bez kłopotów. Jak to w bajkach bywa zakończenie jest szczęśliwe. Poznajemy również odpowiedź na tytułowe pytanie. Zresztą przeczytajcie sami.

"Po co komu mamut?" to zabawna wierszowana bajka. Akcja wartko się toczy i z pewnością zaciekawi dzieci. Lubimy jak książka nie tylko dostarcza nam rozrywki, ale również uczy nas nowych słów lub zwrotów. Synek dowiedział się m.in co oznacza wyrażenie "dybać na kogoś". Wydanie jest bardzo ładne. Czcionka jest duża, wyraźna, idealna przy pierwszych próbach czytania. Do tego zachwycające ilustracje Joanny Rusinek. Polecamy.

Szkolny_Klub_ | 2016-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2016

"Po co komu mamut?" znanej autorki bajek i wierszy dla dzieci - Agnieszki Frączek, to kolejna książka z serii "Poczytaj ze mną" Wydawnictwa Egmont. Książkę dopełniają znakomicie ilustracje Joanny Rusinek. Seria przybliża dzieciom różne gatunki literackie tj. baśń, fantasy, kryminał.

"Po co komu mamut?" to bajka wierszowana z zabawną puentą. Przedstawia perypetie sympatycznego malutkiego mamuta. Bajka jest kierowana do dzieci w wieku 3-8 lat.

Jak przekonuje wydawca serii: 2 razy więcej słów występuje w książkach dla dzieci niż w programach telewizyjnych, przez 20 minutowe czytanie dziecku codziennie w ciągu roku przekazujemy milion słów latorośli, ponad 90% dzieci, którym czyta się regularnie osiąga lepsze wyniki w nauce. I ja się po tymi stwierdzeniami śmiało podpisuje.

Czytać dzieciom na pewno warto i warto sięgnąć po książki z tej sympatycznej serii.
Nika, lat 17
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

CzytamBoWarto | 2016-06-07
Przeczytana: 25 maja 2016

Na początku maja, Literacki Egmont rozpoczął akcję "Poczytaj ze mną". Jej celem jest zapoznanie najmłodszych z podstawowymi gatunkami literackimi takimi jak baśń, przygoda, fantasy, humor. Dzięki temu dziecko może kształtować swój gust czytelniczy od najwcześniejszych lat. Ponadto, przedsięwzięcie zmierza do tego, żeby dzieci czytały książki wspólnie z kimś, z kim mogą przeżywać, dyskutować, odgadywać losy bohaterów. Jedną z pozycji w tym cyklu zajmuje bajka Agnieszki Frączek " Po co komu mamut?" z ilustracjami Joanny Rusinek, przeznaczona dla dzieci w wielu od 3 do 7 lat.

Książeczka opowiada o losach małego (niewymiarowego) mamuta, który po na prawdę wielu, wielu latach siedzenia na ścianie jaskini jako malowidło, postanowił wyruszyć w świat. W tej nowej rzeczywistości czeka go wiele przygód. Pozna stworzenia, które będą mu pomagać, ale także te, które będą chciały zrobić mu krzywdę. Mamut będzie szukał zarówno swojego miejsca na ziemi, jak i przeznaczenia.

"Po co komu...

bibi | 2016-06-07
Przeczytana: czerwiec 2016

Dowcipne szybkie tempo, pełne przygód, niespodziewanych zwrotów akcji, sprawnego rymu i dobrego rytmu pani Agnieszki Frączek, okrojenie ze zbędnych słów. Zabawne i wdzięczne ilustracje przedstawiające malutkiego mamutka w wielkim kolorowym świecie, po to, by pokazać, po co komu taki mamut:)

Meggie | 2016-06-06

Na ścianie w pewnej jaskini namalowany był mamut, ale nie taki zwyczajny a niewymiarowy. Po wiekach spędzonych w jednym miejscu, postanowił zobaczyć jak wygląda świat i zakosztować przygód. Zszedł ze ściany i podążył przed siebie ciekawy wszystkiego, co go otacza. A wokół same niespodzianki. Kogo spotka na swej drodze? Gdzie zamieszka po opuszczeniu jaskini?

Książka jest ładnie wydana i kolorowa. Wnętrze zawiera wiele oryginalnych ilustracji przygotowanych przez Joannę Rusinek. W sposób ciekawy wkomponowują się one w treść, dodając jej barw i przyciągając wzrok. Obrazki są proporcjonalnie rozlokowane na stronach. Pełna niespodzianek jest sama wierszowana bajka stanowiąca esencję publikacji o zabawnej tematyce. Malutki, ciekawy świata mamut postanawia wyruszyć w dal, nie mając pojęcia o tym, co go czeka. Spotyka po drodze różne postacie. Jest wśród nich koza i kot, groźny wróbel i zabawny treser. Czeka go kilka przygód, a jak one się zakończą przeczytajcie sami.

Czcionka jest...