Po co komu mamut?

Okładka książki Po co komu mamut? Agnieszka Frączek
Okładka książki Po co komu mamut?
Agnieszka Frączek Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Poczytaj ze mną bajki
48 str. 48 min.
bajki
Poczytaj ze mną
Egmont Polska
2016-05-18
2016-05-18
48 min.

Jedna z lepszych ksiąźeczek dla dzieci. Ma zawarte mądrości, jest zabawna, a rymowana forma jest dla dzieciaków jeszcze bardziej atrakcyjna. Ilustracje też, są piękne a ten malutki, różowy mamut jest przesłodki.

Książeczka dla jest zabawna. Warto ją przeczytać, bo od razu ma się dobry humor. Koniec wychodzi bardzo słodko. Bajka na jeden raz, szybko do przeczytania. Jest naprawdę niezwykła. Daję jednak 7 :)

Zabawna, wesoła, po prostu cudna.

Zabawna, wesoła, po prostu cudna.

Poczytaj ze mną, to seria książeczek dla dzieci, która ukazuje się nakładem wydawnictwa Literacki Egmont. Jak pamiętacie miałam już możliwość recenzować dla Was Różowe babeczki, które również należą do tej serii. Tym razem mamy do czynienia z wierszowaną bajką. Czy i ta książeczka wywarła na mnie tak duże wrażenie?

Sympatyczny mamut, który całe wieki spędził jako malowidło na ścianie jaskini, postanawia zmienić miejsce zamieszkania i wyruszyć w szeroki świat. Czeka na niego wiele niespodzianek...

Po co komu mamut to wspaniała książeczka, która umili czas najmłodszym czytelnikom i ich rodzicom. Zabawna, wierszowana bajka, w przystępnej cenie, to książeczka, która zadowoli niejednego. Barwne ilustracje są idealnym uzupełnieniem wartościowej treści. Kto zgadnie, po co komu mamut? :)

Cała recenzja ze zdjęciami dostępna na http://krainaksiazkazwana.blogspot.com

Sympatyczny mamut, który całe wieki spędził jako...

W książeczce poznajemy sympatycznego mamuta w rozmiarze "mini". Zwierzątko przez wieki mieszkało na rysunkach w jaskini. Pewnego dnia postanowiło wyruszyć w świat, aby zakosztować przygód. Podczas swojej wędrówki mamut poznał przyjaciół, ale nie obyło się również bez kłopotów. Jak to w bajkach bywa zakończenie jest szczęśliwe. Poznajemy również odpowiedź na tytułowe pytanie. Zresztą przeczytajcie sami.

"Po co komu mamut?" to zabawna wierszowana bajka. Akcja wartko się toczy i z pewnością zaciekawi dzieci. Lubimy jak książka nie tylko dostarcza nam rozrywki, ale również uczy nas nowych słów lub zwrotów. Synek dowiedział się m.in co oznacza wyrażenie "dybać na kogoś". Wydanie jest bardzo ładne. Czcionka jest duża, wyraźna, idealna przy pierwszych próbach czytania. Do tego zachwycające ilustracje Joanny Rusinek. Polecamy.

"Po co komu mamut?" znanej autorki bajek i wierszy dla dzieci - Agnieszki Frączek, to kolejna książka z serii "Poczytaj ze mną" Wydawnictwa Egmont. Książkę dopełniają znakomicie ilustracje Joanny Rusinek. Seria przybliża dzieciom różne gatunki literackie tj. baśń, fantasy, kryminał.

"Po co komu mamut?" to bajka wierszowana z zabawną puentą. Przedstawia perypetie sympatycznego malutkiego mamuta. Bajka jest kierowana do dzieci w wieku 3-8 lat.

Jak przekonuje wydawca serii: 2 razy więcej słów występuje w książkach dla dzieci niż w programach telewizyjnych, przez 20 minutowe czytanie dziecku codziennie w ciągu roku przekazujemy milion słów latorośli, ponad 90% dzieci, którym czyta się regularnie osiąga lepsze wyniki w nauce. I ja się po tymi stwierdzeniami śmiało podpisuje.

Czytać dzieciom na pewno warto i warto sięgnąć po książki z tej sympatycznej serii.
Nika, lat 17
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

Na początku maja, Literacki Egmont rozpoczął akcję "Poczytaj ze mną". Jej celem jest zapoznanie najmłodszych z podstawowymi gatunkami literackimi takimi jak baśń, przygoda, fantasy, humor. Dzięki temu dziecko może kształtować swój gust czytelniczy od najwcześniejszych lat. Ponadto, przedsięwzięcie zmierza do tego, żeby dzieci czytały książki wspólnie z kimś, z kim mogą przeżywać, dyskutować, odgadywać losy bohaterów. Jedną z pozycji w tym cyklu zajmuje bajka Agnieszki Frączek " Po co komu mamut?" z ilustracjami Joanny Rusinek, przeznaczona dla dzieci w wielu od 3 do 7 lat.

Książeczka opowiada o losach małego (niewymiarowego) mamuta, który po na prawdę wielu, wielu latach siedzenia na ścianie jaskini jako malowidło, postanowił wyruszyć w świat. W tej nowej rzeczywistości czeka go wiele przygód. Pozna stworzenia, które będą mu pomagać, ale także te, które będą chciały zrobić mu krzywdę. Mamut będzie szukał zarówno swojego miejsca na ziemi, jak i przeznaczenia.

"Po co komu mamut?", zgodnie z cechami gatunku, przyjmuje formę wiersza. Dzięki temu mój Mały Synek, po kilkakrotnym przeczytaniu tej historii, niektóre wersy sam już kończył. Wspaniałe poczucie humoru, które towarzyszy opowieści, da radość nie tylko dziecku, ale także dorosłemu mogącemu zrozumieć i wychwycić więcej. Agnieszka Frączek pokazuje, jak ważna jest przyjaźń, nazywana przez nią kumpelstwem. "Kumpel" może na prawdę pomóc w potrzebie. A morał tej bajki uczy nas, tzn. nasze pociechy, że życie każdego stworzenia ma jakiś określony sens i cel.

Opisując tę książkę, nie mogę nie wspomnieć o cudnych ilustracjach Joanny Rusinek. Jej mamut jest tak urokliwy, że samemu chciałoby się go przytulić. Te obrazki też uruchamiają aktywność dziecka. Mój syn przerywał czytanie i sam opowiadał mi, co się będzie działo dalej (próbował przekazać to także swojemu najmłodszemu braciszkowi, który niestety był bardziej zainteresowany "opukiwaniem książki" celem sprawdzenia jej wytrzymałości).

Książeczka pobudza wyobraźnie dzieciaków, porusza w nich wiele emocji, a przy tym jest świetną zabawą.

Myślę, że dodatkowym ważnym argumentem ( zwłaszcza dla rodzica) jest bardzo przystępna cena.

Nie pozostaje mi nic innego dodać, jak to że zachęcona tą bajką, już szykuje się na kolejne książki z cyklu "Poczytaj ze mną".

Ze stuprocentową pewnością polecam wszystkim tę lekturę !!!

Dowcipne szybkie tempo, pełne przygód, niespodziewanych zwrotów akcji, sprawnego rymu i dobrego rytmu pani Agnieszki Frączek, okrojenie ze zbędnych słów. Zabawne i wdzięczne ilustracje przedstawiające malutkiego mamutka w wielkim kolorowym świecie, po to, by pokazać, po co komu taki mamut:)

Na ścianie w pewnej jaskini namalowany był mamut, ale nie taki zwyczajny a niewymiarowy. Po wiekach spędzonych w jednym miejscu, postanowił zobaczyć jak wygląda świat i zakosztować przygód. Zszedł ze ściany i podążył przed siebie ciekawy wszystkiego, co go otacza. A wokół same niespodzianki. Kogo spotka na swej drodze? Gdzie zamieszka po opuszczeniu jaskini?

Książka jest ładnie wydana i kolorowa. Wnętrze zawiera wiele oryginalnych ilustracji przygotowanych przez Joannę Rusinek. W sposób ciekawy wkomponowują się one w treść, dodając jej barw i przyciągając wzrok. Obrazki są proporcjonalnie rozlokowane na stronach. Pełna niespodzianek jest sama wierszowana bajka stanowiąca esencję publikacji o zabawnej tematyce. Malutki, ciekawy świata mamut postanawia wyruszyć w dal, nie mając pojęcia o tym, co go czeka. Spotyka po drodze różne postacie. Jest wśród nich koza i kot, groźny wróbel i zabawny treser. Czeka go kilka przygód, a jak one się zakończą przeczytajcie sami.

Czcionka jest duża, czytelna, kontrastująca z tłem. Zawartość publikacji może stanowić zachętę dla dzieci do samodzielnego czytania. Nie bez znaczenia jest też dostosowana do wieku odbiorców treść. Młodszym dzieciom mogą poczytać dorośli i przyjemnie, wspólnie spędzić czas.

„Po co komu mamut?” to ciekawa i zabawna wierszowana bajka dla najmłodszych, do której dodatkowo zachęca przystępna cena. Lektura bawi, dostarcza rozrywki oraz przyciąga oryginalnymi ilustracjami. Jak myślicie, po co komu mamut?

Książka jest...

Uwielbiam ją ja, jak i moi synowie. Książeczka jest napisana wierszem przez co ma swój niepowtarzalny rytm. Ilustracje są boskie. A treść jest mądra i zabawna.

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Wyd. Egmont
  • Basia przeczytała z mamą
  • Dla Dzieci

Dodaj cytat z książki Po co komu mamut?