Różowe babeczki

Seria: Poczytaj ze mną
Wydawnictwo: Egmont Polska
youstyna

W cukierni pani Bajadery doszło do bardzo niepokojących wydarzeń. To sprawa w sam raz dla detektywa Lucjana Zagadki i jego rezolutnej córki Lusi. Odkrycie winnych będzie nie lada wyzwaniem, a w śledztwie ważne okażą się dociekliwość, logiczne myślenie oraz umiejętność dedukcji. Doskonałym dopełnieniem fabuły są zadziorne ilustracje Marty Krzywickiej.

źródło opisu: https://sklep.egmont.pl/ksiazki/edukacja/p,rozowe-babeczki,11770.html

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/ksiazki/edukacja/p,rozowe-babeczki,11770.html

AnnaSikorska | 2016-06-01

Czym można zajmować się w życiu mając nazwisko Zagadka? Obowiązkowo trzeba być detektywem! Luiza opowiada o swoim niezwykłym tacie, Lucjanie, który razem z nią rozwiązuje nawet najbardziej skomplikowane zagadki. W każdym śledztwie muszą zbadać miejsce występku, zebrać dowody, sprawdzić poszlaki i wyciągnąć wnioski.
Tym razem ich gościem i klientem jest pani Hanna Bajdera, właścicielka cukierni, w której podmieniono różowy krem cukrowo- margarynowy na coś niejadalnego. Babeczki przygotowane dla pani Krups okazały się niesmaczne. Luiza wypytuje się z czego zrobiony jest krem, jak dawno go robiono i dochodzi do wniosku, że na pewno nie świeży i lepiej w cukierni nic nie jeść.
W cukierni pan Lucjan Zagadka pobiera odciski palców, bada otoczenie, a córka wącha babeczki i odkrywa, że są zrobione z ciastoliny. W prosty sposób wyciąga wnioski, że psotę musiał zrobić ktoś, kto wie do czego służy ciastolina, potrafi mieszać kolory, a do tego ma dostęp do klucza do cukierni.
Detektywi po...

Asia Szarańska | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Pamiętam, że kiedy byłam dzieckiem, bardzo lubiłam powieści detektywistyczne przeznaczone dla młodszego czytelnika, jak chociażby Detektyw Blomkvist Astrid Lindgren. Gdybym miała taką okazję, z pewnością od razu sięgnęłabym także po Różowe babeczki z serii „Poczytaj ze mną”. To kryminał wręcz idealny dla dziewczynek, a do jego lektury bardzo zachęca barwna i smakowita okładka. Jak się okazuje również w środku jest bardzo smakowicie i ciekawie.

Bohaterami książeczkami są detektyw Lucjan Zagadka oraz jego rezolutna córka, Lusia. Dziewczynka chętnie pomaga tacie, szczególnie, że ten jest nieco roztargniony i tej pomocy bardzo potrzebuje. Kiedy w cukierni pani Bajadery dochodzi do tajemniczych wydarzeń z udziałem różowych babeczek – detektywi ochoczo zabierają się za rozwikłanie zagadki.

Różowe bajeczki to bardzo sympatyczna opowieść z nutką kryminału. Zagadka kryminalna jest tutaj bardzo prosta, dzięki czemu książeczkę można czytać starszym przedszkolakom oraz uczniom pierwszych...

Kryminał dla dzieci...? Czemu nie! :D Czyli słów kilka o... różowych babeczkach już na moim blogu :D

grejfrutoowa | 2016-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Lusia pomaga tacie, Lucjanowi Zagadce, w pracy. Jej ojciec jest detektywem. Gdy pewnego dnia zgłasza się do niego właścicielka cukierni, pani Bajadera, Lusia wyjątkowo angażuje się w sprawę. Okazuje się, że ktoś zepsuł krem na babeczkach. Zamiast słodkiego lukru jest na nich... ciastolina. Kto zepsuł smakołyki i dlaczego to zrobił? Czy zostawił odciski palców? A może to zemsta konkurencji?
Różowe babeczki Joanny Jagiełło to książka dla dzieci z serii Poczytaj ze mną. Dzięki temu cyklowi najmłodsi mogą wkroczyć w magiczny świat literatury i poznać przyjemność płynącą z czytania. W serii znajduje się osiem różnych gatunków jak przygoda, fantasy, baśń czy reportaż. Różowe babeczki to przekład kryminału.
Powieść jest urocza i zabawna. Lusia jest słodką dziewczynką, bardzo mądrą i domyślną. Angażuje się w swoją pracę i nieraz zaskakuje wiedzą dorosłych! Bez niej tata nie dałby rady rozwiązać zagadki babeczek.
Sama historia kryminalna też jest ciekawa. Nie jest przerażająca i zbyt...

Pierogi_i_Pączki | 2016-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2016

Książki Egmontu dla dzieci od paru lat zwracają moją uwagę, z racji obowiązków wychowawczych. Pięknie ilustrowane, napisane przez polskich autorów. Właściwie każda jest małym dziełem sztuki. Według mnie to w tej chwili najwyższy poziom, który "Różowe babeczki" bez wątpienia zachowują.

testolandia | 2016-06-06
Na półkach: Przeczytane, Synek czyta
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Lusia jest bardzo spostrzegawczą dziewczynką, która pomaga swojemu tacie Lucjanowi Zagadce w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Pewnego dnia w biurze detektywistycznym pojawia się właścicielka cukierni pani Bajadera. W tajemniczych okolicznościach ktoś podmienił krem z babeczek na ... ciastolinę. Kto to mógł zrobić? Jaki miał motyw? I co najważniejsze, czy duetowi detektywów uda się rozwikłać tę sprawę?

Książka detektywistyczna dla dzieci Różowe babeczki w prosty i przystępny sposób tłumaczy niezwykle skomplikowane rzeczy. Najmłodsi dowiedzą się kim jest detektyw, czym dowód przestępstwa, poszlaka, dedukcja czy też portret pamięciowy. Podoba mi się, że dziecko przy rozwiązywaniu zagadki zmienia się w małego detektywa. Zaczyna analizować, łączy fakty, wyciąga wnioski, logicznie myśli, a przy tym doskonale się bawi.

Estetykę wydania oceniam na piątkę. Kolorowa oprawa nawiązująca do innych książeczek z serii "Poczytaj ze mną". Ilustracje ciekawe, miłe dla oka, dobrze współgrają z...

Będąc jeszcze małą dziewczynką uwielbiałam czytać. Oczywiście bajki puszczane w telewizji również były fantastyczne, ale to właśnie te, które sama mogłam przeczytać i w swojej wyobraźni stworzyć bohaterów skradły moje serce. Bajki o księżniczkach były ciekawe, jednak moją uwagę bardziej przyciągały książeczki, w których do rozwikłania były zagadki lub działo się coś naprawdę ciekawego. Bardzo miło wspominam książeczkę detektywistyczną, którą przeczytałam setki razy, nauczyłam się jej niemalże na pamięć, ej tekst przepisałam minimum kilka razy, a obrazki z niej wykorzystałam do stworzenia kolorowanki. Mowa o bajce Detektyw Serek na tropie Walta Disneya.

Różowe babeczki z serii Poczytaj ze mną to opowiastka o bardzo niepokojącym wydarzeniu. Taką sprawę rozwiązać może tylko detektyw Lucjan Zagadka, któremu z wielkim zapałem pomaga jego rezolutna córeczka Lusia. To będzie nie lada wyzwanie, przy którym konieczna będzie dociekliwość, logiczne myślenie oraz umiejętność dedukcji.

...

Aine | 2017-03-25