Okładka książki Religia i naród. Inspiracje katolickie w myśli ruchu narodowego w Polsce współczesnej (1989-2001) Maciej Strutyński
Maciej Strutyński Wydawnictwo: Nomos popularnonaukowa
popularnonaukowa
Nomos
2006-01-01
2006-01-01
Polityka Religia Naród Nacjonalizm

Okładka książki Modern Pagan and Native Faith Movements in Central and Eastern Europe (Studies in Contemporary and Historical Paganism) Kaarina Aitamurto, Aleš Črnič, Anna-Marie Dostálová, Vladimir Dulov, Mariusz Filip, Alexey Gaidukov, Agnieszka Gajda, László Attila Hubbes, Boris Knorre, Mariya Lesiv, Gatis Ozoliņš, Rasa Pranskevičiūtė, Victor A. Shnirelman, Konrad Siekierski, Scott Simpson, Maciej Strutyński, Réka Szilárdi, Piotr Wiench, Maciej Witulski
Modern Pagan a... Kaarina Aitamurto, ...
Okładka książki Ateizm w kulturze Zachodu i Wschodu Kazimierz Banek, Jakub Gomułka, Jowita Guja, Joanna Hańderek, Karol Kaczorowski, Marta Kudelska, Paweł M. Socha, Anna Radziwiłł, Maciej Strutyński, Łukasz Trzciński, Radosław Tyrała, Anna Iwona Wójcik
Ateizm w kultu... Kazimierz Banek, Ja...

Syntetycznie opisane spojrzenie środowisk odwołujących się do endecji (Stronnictwo Narodowe tzw. senioralne Giertychów, LPR, ,,Myśl Polska"),ONR (Narodowe Odrodzenie Polski, ONR odrodzony, pismo ,,Szczerbiec") i ogólnie narodowców do religii i spraw takich jak ekumenizm, Sobór II Watykański

• Niesamowite książki
  • Przeczytane na studia