Atak Tytanów tom 10

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: Atak Tytanów (tom 10)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Shingeki no Kyojin
komiksy

Trwa zamieszanie po pojawieniu się tytanów po wewnętrznej stronie muru Rose. Część zwiadowców za 104. korpusu treningowego postanawia schronić się w położonych nieopodal muru ruinach zamku Utarg. Tymczasem w środku nocy niespodziewanie zjawiają się tym... tytani! Jakim cudem są w stanie funkcjonować bez światła słonecznego!? Kto zdoła przetrwać oblężenie!?

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

MogwaiGirl | 2019-09-15
Na półkach: Przeczytane, Manga [ENG]
Przeczytana: 15 września 2019

Zdecydowanie jeden z lepszych tomów "Ataku tytanów". Akcja pędzi do przodu w szalonym tempie, bohaterowie rozwijają się w niesamowicie ciekawym kierunku, nie brakuje też nagłych zwrotów akcji. Wisienką na torcie jest zwieńczenie tomu, przedstawiające najbardziej szokującą i emocjonującą scenę w całej serii. Śmiało mogę stwierdzić, że ten tom rozłożył mnie emocjonalnie na łopatki </3

Paulina | 2017-04-15
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Wiem, że was zamęczam, ale to już dziesiąty tomik „Ataku Tytanów”, jeszcze trzy i trochę sobie odpoczniecie, a ja będę czekać i usychać z tęsknoty. Swoją drogą jestem ciekawa, ile ta seria będzie miała tomików. Niby słyszałam plotki o stu rozdziałach, ale… no właśnie, dla mnie mogłaby się nie kończyć. Marzenie ściętej głowy, dobrze, że za to nie spotka mnie żadna kara, bo już dawno stałabym na jakimś stosie. A tego bym nie chciała. Tylko co ja zrobię, jak Tytany się skończą, moje życie będzie puste, a tej mangi nie da się niczym zastąpić. Teraz nie czas na użalanie się nad sobą, kiedyś powrócimy do tego tematu, jak będę zmuszona napisać jakieś podsumowanie całości, ale to odległa przyszłość. Przejdźmy zatem do recenzji dziesiątej części.

Ruiny zamku Utgard zostały oblężone przez tytanów. Jak to możliwe, że są aktywni, chociaż jest noc?! Zamieszanie po pojawieniu się wroga ludzkości wciąż trwa, a wyrwa w murze wciąż nie została odnaleziona. Czy to rychły koniec życia wewnątrz...

aAtlanta | 2016-10-06
Przeczytana: 14 lipca 2016

Tu się dzieje. Zamek Utgard jest jednym z ważniejszych miejsc, w których dzieją się rzeczy odjechane. Dlatego kocham tą serię. Jest tak nieobliczalna jak Gra o Tron, tak sentymentalna i strasznie wciągająca jak Słodkie kłamstewka.
Zamek Utgard- to tam dzieja się rzeczy zapisane w historii. Skupiamy się na kilku głównych bohaterach; Christa, Ymir, Nanaba, Gelgar.Osoby w cieniu nagle wychodza na światło i faktycznie, niektóre mają dużo do pokazania. Inni po prostu dostaja za mało czasu…