Tokyo Ghoul tom 6

Tłumaczenie: Joanna Kochanowska
Cykl: Tokyo Ghoul (tom 6)
Wydawnictwo: Waneko
Tokyo Ghoul 6
komiksy
Nyks

Ghule łączą siły, by zniszczyć BSG! W dzielnicy, w której wcześniej przebywał Rize, dzieje się coś niepokojącego. Kaneki dowiaduje się od Banjou o przerażających planach. Wkrótce namierzają go skrytobójcy szukający Rize... Jaki cel ma organizacja "Drzewo Aogiri"?

źródło opisu: waneko.com.pl

źródło okładki: waneko.com.pl

MonimePL | 2018-11-28
Na półkach: Przeczytane, Manga

Do kawiarni Anteiku przybywają goście z 11 dzielnicy. Szukają zaginionej Rize i, o dziwo, wyczuwają jej obecność w Kanekim. W dość pokojową rozmowę wtrąca się jednak Ayato, młodszy brat Touki oraz członkowie organizacji zwaną Aogiri.

To oni opanowali 11 dzielnicę, zaczęli polowanie na gołębie, a teraz maja zamiar nie tylko raz na zawsze rozprawić się z BSG przy pomocy Rize lub tego, kto choćby Rize pachnie. Jeszcze nie wiadomo po co prawa ręka przywódcy 11 dzielnicy i organizacji Aogiri, Tatara go schwytał. Ma to pewne powiązanie z operacją Kanekiego dokonaną przez doktora Kanou… Tatara wie więcej, niż Kaneki, który przecież był jego pacjentem!

Okazuje się jednak, że Kaneki wcale nie jest tak przydatny Aoiri jak myśleli i trafia do więzienia. Tam pracuje przy obróbce ludzkiego mięsa na łatwiejsze do strawienia kawałki. Nie ma jednak siły psychicznej, by rozczłonkowywać ludzi. Tu przychodzi mu z pomocą Banjou. Kiedy kończy się dzień pracy Banjou zdradza mu plan: uciekną.

Więcej...

Wkp | 2017-05-16
Przeczytana: 16 maja 2017

ARMIA GHULI

Kaneki i reszta ghuli związana z Anteiku nigdy nie miała lekkiego życia, teraz jednak sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, a zagrożenie jest potężniejsze, niż można by sądzić. A wszystko zaczyna się (i przebiega) dość niepozornie, jednocześnie odsłaniając coraz więcej ciekawych faktów i wprowadzając nowe postacie. Dzieje się więc dużo, ciekawie i w typowy dla serii sposób, fani będą więc bardzo zadowoleni.

Gdy inspektor Amon zmaga się z nowym, bardzo specyficznym kolegą z pracy, Kaneki i Touka zostają odwiedzeni przez Kazuichiego Banjou i jego ludzi. Ten pochodzący z jedenastej dzielnicy ghul poszukuje Rize, chcąc ją ostrzec przez niebezpieczeństwem. Chociaż ghule zawsze działały samotnie, teraz zjednoczyły siły, tworząc organizację Aogiri, na czele której stoi Jednooki Król. Opanowali oni dzielnicę, zaczęli polować na „gołębie”, a teraz wyruszają dalej, chcąc raz na zawsze pokonać wroga. Inni przedstawiciele ich rasy albo się do nich przyłączą, albo zginą. Z...

Paulina | 2017-05-07
Przeczytana: 24 kwietnia 2017

Po krótkie przerwie, „Tokyo Ghoul” powraca. Tak! Znów mam w swoich łapkach historię ghuli i już nie mogę się doczekać, każdego kolejnego tomu. Poprzednia część sprawiła, że pojawiło się wiele nowych pytań, a skoro pewne wydarzenia zakończyły się dosyć szczęśliwie, to teraz pozostaje pytanie – co dalej… Tym razem postanowiłam, że będę delektować się mangą i udało mi się nie rzucić na nią niczym wygłodniały lew na swoją ofiarę. Bardziej zachowuję się, jak wygłodniały sęp, czekający na dogodny moment. Tylko nie wiem, ile jeszcze wytrzymam takie podchody…

Nastał moment, w którym gule łączą swoje siły, aby walczyć z BSG. Chcą ich zniszczyć!
W jedenastej dzielnicy, w tej samej, co kiedyś przebywała Rize, gołębie znikają. Dzieje się coś niepokojącego, coś, co zagraża nie tylko ludziom…
W Anteiku pojawia się Bonjou, który poszukuje Rize. Kanekiemu udaje się dowiedzieć o przerażających planach. Za nim jednak uda mu się wykorzystać nową wiedzę pojawiają się kolejne ghule i wcale nie mają...

Marta Pluskota | 2017-04-06
Na półkach: Przeczytane, Manga, Tokyo Ghoul, 2017
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

Szósty tom Tokyo Ghoul najbardziej odbiega od anime. Na szczęście manga jest o wiele lepsza niż anime! Czekam na dalszy rozwój akcji. Polecam wszystkim nie tylko maniakom mangi, anime i fanom Tokyo Ghoul.

aAtlanta | 2016-10-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016, Manga
Przeczytana: 14 lipca 2016

Pochwały dla Waneko. W ogóle dla mnie Waneko jest jednym z najlepszych i najciężej pracujących wydawnictw mang, ponieważ oni bardzo często wydają mangi, staraja się o licencje nowych i tłumacza same klasyki. Tokyo Ghoul #6 to już tom, który odbiera od anime kompletnie. Dowiadujemy się dużo o kagune, w sumie to wiemy już wszystko na ten temat. Ten tom musicie przeczytac sami, ponieważ wnosi on dużo więcej ni pozostałe.

LucznikZycia | 2016-02-26

Bardzo miło, że w tym tomie wyjaśniono skąd biorą się Kagune :D