Ajin 2

Wydawnictwo: Studio JG
亜人
komiksy
Dejikos

Nie chcąc narażać swojego najlepszego przyjaciela, Kei postanawia samotnie udać się tropem pozostałych ajinów. Czy jednak może zaufać osobom, które uprowadziły jego siostrę w tak drastyczny sposób? Mimo wszystko chłopak postanawia udać się w wyznaczone miejsce i przekonać się z kim tak naprawdę ma do czynienia. Jednak spotkanie to przyniesie finał, którego nie spodziewał się nawet w najgorszych snach...

źródło opisu: Studio JG, 2016

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Fantasy-Bestiarium | 2017-04-20

„Ajin. Tom 2” autorstwa Gamona Sakuraiego zabiera nas po raz kolejny do brutalnego i niebezpiecznego świata. Gdy okazuje się, że niektórzy ludzie przestają umierać, na świecie dochodzi do napadu histerii i paniki. Tuż po pojawieniu się pierwszych Ajinów, ahumanoidów ludzie zaczęli na nich polować, lecz nie po to, aby ich zabić, gdyż było to niemożliwe, lecz po to, by prowadzić na nich okrutne eksperymenty. Gdzie kończą się granice człowieczeństwa? Jak daleko człowiek może się posunąć w swoich bestialskich eksperymentach, aby zaspokoić chęć poznania nieznanego?

Kei Nagai zmuszony jest dalej uciekać i postanawia odnaleźć i lepiej poznać pozostałych Ajinów. Jednak nie spodziewa się, że ahumanoidy porwą mu siostrę i to w dodatku w niezwykle brutalny sposób. Nagai liczył, że osobniki mu podobne okażą się solidarne, jednak się mylił. Kei udaje się w wyznaczone miejsce spotkania z porywaczami, nie spodziewa się, że osoby, którym chciał zaufać, mogą okazać się nieludzkimi katami.

Manga...

Arthaniel | 2017-10-12
Przeczytana: 12 października 2017

Mój powrót do serii. Bardzo dobry bitewniak. Na plus wprawna kreska - autor świetnie oddaje dynamizm scen akcji (ostatni raz tak dobrze narysowane walki widziałem w Edenie Hirokiego Endo). Także wymiana (a raczej likwidacja) scenarzysty wyszła serii na dobre - brak tu tych topornych, drętwych dialogów z tomu 1. Nowy autor (tj. wcześniej rysownik serii, teraz i rysownik, i scenarzysta) postawił na szybkie tempo i widać, że bardzo dobrze czuje medium, jakim jest komiks - przez jego narrację po prostu się płynie. Po 3 tomach - w sumie taki lepszy Tokyo Ghoul. Nie jest to, oczywiście, nic specjalnie głębokiego, ale czytam dalej.

Skeczor | 2017-07-30
MrCenzura | 2017-07-05