A Girl in Paris. A Persian encounter with the West.

Wydawnictwo: I.B. Tauris
2 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
Panda

Shusha Guppy's sparkling memoir of life in Bohemian '50's Paris.

źródło opisu: Tauris Parke Paperbacks 2007

źródło okładki: www.ibtauris.com

Panda | 2016-05-18

Sięgnęłam po tę książkę bo interesuję mnie temat wielokulturowości, a przede wszystkim zderzenia kultury wschodu z kulturą zachodu. Rozczarowanie ogromne. Po pierwsze, bardzo dużo błędów (literówki, interpunkcja), po drugie miałam wrażenie, że autorka przelewa na papier swoje wspomnienia bez głębszego zastanowienia. Rozumiemiem, że wspomnienia są ulotne, co zresztą podkreśla sama zainteresowana, ale to co pamięta, i w jaki sposób o tym opowiada, nie sprawiło, że potrafiła mnie zainteresować swoją historią. Jedno muszę przyznać, Guppy ma ogromne szczęście do ludzi, ponieważ przekrój postaci, jakich spotkała na swojej drodze jest oszałamiający. I to, jak dla mnie, jedyny plus tych wspomnień - ludzie, o których opowiada, oraz ich życie.