Artificial people: Magenta #1

Wydawnictwo: Kotori
komiksy
d2b

Nadchodzi zmierzch ery bogów… Jedno z ostatnich japońskich bóstw, Kami, tworzy laboratorium „Artificial People”, gdzie zostają powołani do życia ludzie obdarzeni boskimi zdolnościami – humodeusy. Topaz Eihwaz Clever uważany jest za idealny twór nowej generacji. Mimo to nie odczuwa z tego powodu dumy ani nie czerpie satysfakcji. Wszystko się zmienia, gdy poznaje Smite’a, humodeusa obarczonego...

Topaz Eihwaz Clever uważany jest za idealny twór nowej generacji. Mimo to nie odczuwa z tego powodu dumy ani nie czerpie satysfakcji. Wszystko się zmienia, gdy poznaje Smite’a, humodeusa obarczonego pewnym niebezpiecznym defektem. Smite posiada bowiem drugą osobowość zwaną „personifikacją apokalipsy”, która niesie śmierć wszystkim żywym istotom.
To jednak nie zniechęca Topaza. Wręcz przeciwnie, w niewytłumaczalny sposób przyciąga go do nowego towarzysza. Nić przyjaźni przeradza się w silną więź, kiedy obaj podejmują się schwytania Marsa, samozwańczego bojownika o czystość ludzkiej rasy, który zamierza unicestwić bóstwa oraz humodeusy.

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Bober | 2016-10-18
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 13 października 2016

~ Zagadkaa! Kto to jest: ma ogromny potencjał, szansę wybicia i pracuje marnując to?~

AP to był pierwszy komiks, który przeczytałam od Katt, oprócz tego, że wtedy (i później) bardzo mi się spodobał, to i pozostał mi do niego spory sentyment. Internetowa Katt to była niechlujna, ale ładna kreska. Niewybredny humor, ale przecież nie zawsze szukamy wysmakowanych i wyrafinowanych form rozrywki.

Za to Nowa Katt, może i kreskę poprawiła (chociaż jak dla mnie jest sztywna - zwłaszcza sylwetki postaci), ale teksty staczają się po równi pochyłych heheszków i kiczu. Postaci zostają jeszcze bardziej spłycone niż w oryginałach, a kadr na kadrze leży. O co chodzi? Dlaczego pomimo oczywistych wad wcześniej śmiałam się jak głupia przy lekturze i zaczytywałam w kolejne rozdziały, a teraz gdy mam w ręce wydany, profesjonalny tomik, razi mnie wszystko - fabuła, postaci, kreska, teksty.
To tak, jakby brakło ducha.
Niedoskonałe internetowe komiksy były lepsze niż obecne rysowane na siłę przez...

Scythe Stoirm | 2017-04-24
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 10 września 2016

Zawsze miałem wrażenie, że komiksy Katt nie trzymają się kupy (chyba że mamy na myśli żarty o posiedzeniach w kiblu, to wtedy kupa jest jak najbardziej na tak), bo nie ma w nich jasno określonej fabuły, ale nie obchodziło mnie to, bo gapiłem się na obrazki. I nawet jeśli Katt pracuje nad stylem, bo dotychczas zjeżdżała projekty z obrazów innych, to jednak te komiksy coś tam w sobie mają. No ja na pewno mogę się pośmiać i nacieszyć oczy kolorami, bo Magenta tym się właśnie odznacza. I za to daję tyle gwiazdek.

Vayar | 2016-09-27
Na półkach: T: Sci-fi/Post-apo
Przeczytana: 27 września 2016

Jaaakie piękne! Ta kreska, te kolorki! Fabuła ciekawa, pierwszy tom, ale coś się dzieje! Kocham!

Danielekek01 | 2017-10-01
Przeczytana: 30 września 2017