Sword Art Online 10 - Alicyzacja: W toku

Tłumaczenie: Anna Piechowiak
Cykl: Sword Art Online (tom 10)
Wydawnictwo: Kotori
Sword Art Online 10 - Alicization Running
d2b

Kirito dostaje się do tajemniczego świata fantasy. Pierwszą osobą, którą poznaje w tej przypominającej VRMMO rzeczywistości, jest chłopak imieniem Eugeo. W towarzystwie nowego przyjaciela, obdarzonego takim bogactwem emocji, że nie sposób uznać go za NPC, Kirito wyrusza do miasta stołecznego – Centorii. Mijają dwa lata. Kirito i Eugeo wstępują do Cesarskiej Akademii Miecza Północnej...

Mijają dwa lata.

Kirito i Eugeo wstępują do Cesarskiej Akademii Miecza Północnej Centorii, gdzie czas upływa im na treningach pod okiem opiekunów, Sortilieny i Gorgolosso. Chcą zostać najpotężniejszymi w tym świecie strażnikami ładu: Rycerzami Integralności.

Zanim jednak zrealizują wymarzony cel, będą musieli usunąć ze swej drogi niezliczone przeszkody i dostać się do grona zaledwie dwunastu w całej Akademii najlepszych szermierzy.

Oto niezwykły spektakl, który rozgrywa się na scenie wirtualnego świata!

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Powracamy do tajemniczego świata, do którego zabłądził Czarny Szermierz. Cóż tym razem przeskrobie? Co odkryje? Zobaczmy!

Zaraz po wydarzeniach z poprzedniego tomu, Kirito i Eugeo biorą udział w turnieju szermierki w Zakkarii. Chłopcy po wielu walkach, które aż tak szczegółowo nie zostały przedstawione, poza pewnymi wyjątkami, zwyciężają i udają się do stolicy. Od dwóch lat uczęszczają do Akademii Miecza Północnej Centorii, gdzie trenują pod okiem starszych szermierzy – Sortilieny i Gorgolosso. Nasi przyjaciele zamierzają zostać Rycerzami Integralności – najsilniejszymi wojownikami, którzy dzielnie bronią świata ludzi. Przed nimi jeszcze daleka droga. Najpierw muszą ukończyć Akademię na dwóch najwyższych miejscach, aby mogli przybliżyć się do tego celu.

Poznajemy nową, oczywiście kobiecą postać, która gości na stroniczkach tego tomu. Opiekunka Kirito jest niezwykle piękną szlachcianką, do tego zajmuje drugą najlepszą pozycję w hierarchii Akademii. Nie może pokonać tylko jednej...

Seraff | 2018-08-01

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Coraz więcej zagadek związanych z tajemniczym zanurzeniem Kirito zostaje rozwiązanych. Nie mniej jednak, główny bohater wciąż podąża razem ze swoim kompanem - Eugeo - ku założonemu wcześniej celowi. Dotarcia i uwolnieniu Alice.

Według mnie, tom ten czyta się znacznie słabiej niż poprzedzające je części. Wyraźnie widać skazę na serii light novel SAO, o której kiedyś wspomniała mi pewna osoba, a w co nie mogłem z początku uwierzyć. A mianowicie, świat toczy się jedynie wokół Kirito. Ze ściętego cedru powstaje miecz --> o punkt lepszy niż miecz Eugeo. Najsilniejszy adept szkoły rycerskiej rzuca wyzwanie Kirito --> ten nie dość, że wychodzi z niego cało, to remisuje z oponentem. Kirito z pod pióra autora staje się bohaterem idealnym, przed którym nikt nie może stanąć. Choć zaczął znów swoją przygodę od zera, to przewyższa wszystkie napotkane postacie. Chciałbym, by autor w kolejnych tomach sprawił, że Kirito będzie bardziej ludzki.
W tomie ujawniają się dodatkowo przeskoki myślowe....

Alex Ritter | 2017-05-23
Przeczytana: kwiecień 2017

Kolejny tom SAO za mną! Część książki, gdzie Kirito znajduje się w innym świecie, przeczytałam raz-dwa. Jednak, gdy napoczątku towarzyszymy Asunie w znalezieniu ciała Kazuto, to się nudziłam. Muszę jednak przyznać, że dziewczyna się postarała, aby dojść do prawdy. Jakby nie było, wcześniejszy tom był ciekawszy :/

Kolejny tom serii Sword Art Online za mną! W owym dziesiątym tomie mogliśmy dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy, które autor raczył nam wyjaśnić. Mówiąc bezspoilerowo dobrze domyślaliśmy się niektórych rzeczy czytając poprzedni tom. Jak zawsze książka mnie wciągnęła, mimo że fabułą ciągnęła się mozolnie. Dla prawdziwego fana z resztą to nie ważne, przeczytałby tą pozycję mimo wszystko. Takim fanem jestem ja i powiem jedynie, że nie mogę doczekać się kolejnego tomu!
Gorąco polecam zapoznać się z tą serią ;)