Kształtowanie motywacji wewnętrznej. Koszty jakości i ryzyko

Wydawnictwo: Difin
youstyna

Głównym celem książki jest określenie relacji pomiędzy poziomem i strukturą kosztów jakości odnoszonych do zarządzania kapitałem ludzkim a poziomem ryzyka personalnego. Chodzi o wykazanie, iż ponoszenie tych kosztów jest opłacalne, gdyż przynosi korzyści w postaci niższego ryzyka. Ze względu na szerokie spektrum działań personalnych obarczonych ryzykiem (a są nim obarczone praktycznie...

Głównym celem książki jest określenie relacji pomiędzy poziomem
iż ponoszenie tych kosztów jest opłacalne, gdyż przynosi korzyści
w postaci niższego ryzyka. Ze względu na szerokie spektrum działań personalnych obarczonych ryzykiem (a są nim obarczone praktycznie wszystkie działania) zdecydowano się na wybór jednego z nich,
a mianowicie – kształtowania motywacji wewnętrznej.

z recenzji prof. zw. dr hab. Alicji Sajkiewicz:

W książce autorzy – pracownicy Katedry Zarządzania Organizacjami na Wydziale Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Katowicach – skoncentrowali się na procesach motywowania pracowników
w kontekście kosztów jakości oraz poziomu ryzyka personalnego. Treść ujęli interdyscyplinarnie, eksponując wkład psychologii, nauk
o organizacji i zarządzaniu kapitałem ludzkim do wiedzy o motywacji i instrumentach oddziaływania na nią w zarządzaniu personelem.

Cel pracy i jej wiodąca teza są nowatorskie na tle dostępnej w Polsce literatury. Wskazują na wysoką rangę i znaczenie relacji pomiędzy poziomem i strukturą kosztów jakości w odniesieniu do zarządzania/gospodarowania kapitałem ludzkim i poziomem ryzyka personalnego. Wskazano także na problem opłacalności kosztów w kontekście możliwości obniżenia poziomu tego ryzyka. Są to zagadnienia ważne, jeżeli wziąć pod uwagę współczesny trend zarządzania wartością kapitału ludzkiego organizacji. Praca jest interesująca i oryginalna, traktuje
o zagadnieniach słabo dotychczas naświetlonych w literaturze z zakresu organizacji
i zarządzania.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.difin.pl/zasoby-ludzkie/33/k...(?)

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.difin.pl/zasoby-ludzkie/33/k...»

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!