Sztuka Spekulacji

Wydawnictwo: PRET
7 (27 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
biznes
biznes, finanse

Książka wydana w 1993 roku. Objaśnia świat spekulacji od strony efektywności jak grać, by wygrać. Większość z nas chce oczywiście wygrać nie wszyscy jednak chcemy spekulować. Na tym polega zasadnicza różnica między marzeniami a ich realizacją. Przez lata wpajano nam, że podejmowanie ryzyka jest głupotą (...). Jeśli lubicie podjąć rozsądne ryzyko publikacja ta może doprowadzić Was do fortuny. Jeśli nie, czytanie jej będzie stratą czas, chyba, że po jej przeczytaniu zmienicie filozofię życiową.

chrispu | 2015-03-19
Na półkach: Różne, Przeczytane, Posiadam

Kompendium wiedzy o inwestowaniu na giełdzie. Chociaż wydana dosyć dawno, to raczej niewiele straciła na aktualności - prawa ekonomii nie zmieniają się szybko. Zawiera mnóstwo informacji i porad zarówno dla początkujących inwestorów jak i dla już zaawansowanych. Może być też przydatna również dla studentów ekonomii (wyjaśnia w sposób przystępny niektóre terminy i prawa ekonomii). Czytanie jej "jednym cięgiem" może jednak zmęczyć - szczególnie osoby dla których terminologia ekonomiczna jest nowością. Oprócz porad słownych sporo jest tu też wykresów i rysunków a na końcu zamieszczono angielsko - polski słowniczek terminów używanych w tej książce. A na wewnętrznych stronach można poczytać kilkanaście "złotych myśli" dotyczących inwestowania. Możliwe, że któraś z nich może uratować przed późniejszymi kłopotami (np. "Graj pieniędzmi, które możesz przegrać").

Katarzyna | 2011-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2011

jedna z najlepszych książek jakie czytałam do tej pory na temat kupowania akcji, widać że autor zajmuje się tematem od dłuższego czasu i sam inwestuje pieniądze

gustow | 2014-12-06
Przeczytana: 01 września 2012

Niestety książki już się kupić nie da, ale na szczęście autor wydał w nowym świetle uaktualnienie pozycji. Tak jak wtedy kiedy została napisana tak do dziś jest książka jak najbardziej aktualna.

Wittmot | 2016-02-13
Przeczytana: 02 stycznia 2014