Finanse dla niefinansistów

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Kiedy menedżerowie i przedsiębiorcy orientują się, jak bardzo potrzebują wiedzy o finansach? Najczęściej dopiero wtedy, gdy popełniają kosztowny błąd i tracą pieniądze. Gdy bank zaskakuje ich odmową udzielenia kredytu. Gdy tracą na giełdzie, ponieważ kupili akcje spółki o beznadziejnej kondycji finansowej. Gdy zaciągają pożyczkę w walucie obcej, nieświadomi ryzyka kursowego. Gdy pozornie atrakcyjna inwestycja okazuje się studnią bez dna. Gdy po dwóch latach narzekania na wysoki podatek orientują się, że mogli płacić mniej. Albo gdy rozwój firmy pochłania całą gotówkę i wygasa przedwcześnie. Stracić pieniądze można na tysiąc sposobów, czasami nawet o tym nie wiedząc. Niniejszy elementarz wiedzy o finansach nie uchroni Cię przed złymi decyzjami finansowymi, jednak uświadomi Ci, że w wielu sytuacjach masz do wyboru więcej niż jedną opcję. Autor, doświadczony doradca finansowy, podpowie Ci, jak: przygotować plan finansowy przedsiębiorstwa, obliczać i interpretować wskaźniki rentowności, płynności finansowej, zadłużenia i obrotowości, zaoszczędzić na podatku dochodowym: amortyzacja księgowa i podatkowa, optymalizować zarządzanie zapasami, kredytować klientów, ocenić sytuację finansową spółki giełdowej: zysk na akcję (EPS), cena do zysku (C/z), stopa dywidendy (SD), cena rynkowa do wartości księgowej (C/WK), oszacować i ograniczyć ryzyko walutowe, prognozować koszty i korzyści z łączenia przedsiębiorstw.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2007

źródło okładki: www.helion.pl