African History. From earliest times to independence
historia
bednorz_

Podkreślanie ciągłości historii afrykańskich społeczeństw i kultur pozwala lepiej zrozumieć zarówno współczesny charakter, jak i przeszłość Afryki. Kształt każdej istniejącej w Afryce społeczności jest wynikiem tysiącleci doświadczeń. Tylko w ten sposób da się wyjaśnić, jak to możliwe, by dawne układy społeczne, systemy wartości i kultury nie zostały całkowicie wyparte przez normy europejskie, mimo niezwykle silnej presji podczas okresu kolonialnego.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!