One-Punch Man tom 3 - Plotki

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: One-Punch Man (tom 3)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Onepunch-Man
komiksy
Dejikos

Żarty się skończyły! Saitama dochodzi do wniosku, że czas na poważnie zostać superbohaterem, w związku z czym wraz z Genosem podchodzi do egzaminu zawodowego. Jego wyniki z części fizycznej wprawiają egzaminatorów w osłupienie, jak to więc możliwe, że zostaje mu przyznana zaledwie ranga C!? Tak czy inaczej, w życiu naszego herosa zaczyna się kolejny etap, zaś już niebawem przyjdzie mu stawić czoła kolejnemu wyzwaniu!

źródło opisu: JPF, 2016

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Hari_Seldon | 2018-09-28
Na półkach: Przeczytane, 2018 - komiksy
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

Niełatwa droga do zalegalizowania superbohaterstwa. Saiyama razem z Genosem postanawiają zarejestrować na oficjalnej liście superbohaterów. Czeka ich szeregi testów, by w końcu zaczęli być bardziej rozpoznawalni.

Ten tom zdecydowania rozbudowuje świat przedstawiony. Okazuje się, że poza Saiyamą istnieją jeszcze inni superbohaterowie, którzy na dodatek muszą też utrzymywać odpowiednią normę, by pozostać zarejestrowanymi. Nie jest to już więc wesoła przygoda, jaką mogły sugerować poprzednie tomy, ale coś w rodzaju pracy w korporacji. Pojawia się tu rywalizacja o miejsca w rankingu i wzajemna niechęć. Z kolei sami subohaterowie są bardzo różnorodni, część z dosyć pomysłowymi zdolnościami. Jednakże zaskakująco wielu z nich to prostu zwykli ludzie, którzy dobrze potrafią dobrze się bić.

Przez duże skupienie na samej rozbudowie świata, brakuje tu trochę przeciwników. Pojawia się jeden potwór, ale jest on bardziej zagrożeniem niż prawdziwym zagrożeniem. Powraca też Sonic, ale jego...

Paulina | 2018-03-11
Przeczytana: 11 marca 2018

Po zabawnej końcówce poprzedniego tomiku „One-Punch Man”, miałam wielką ochotę pochłonąć następną część. Tym razem spodziewałam się, że następne rozdziały mogą być tymi zabawnymi, a reszta zejdzie na dalszy plan, lecz mimo wszystko, nie starałam się nawet na to nie nastawiać, by później nie czuć rozczarowania. Nie ma nic gorszego, jak wmówić sobie, że będzie tak, a nie inaczej, a później zgrzytać zębami z nerwów, bo rzeczywistość okazała się inna. Dlatego, porzuciłam pomysł sięgnięcia po trzecią odsłonę Saitamy, aby moje emocje mogły się uspokoić. Jak myślicie, moja decyzja była słuszna?

Genos i Saitama podchodzą do egzaminu zawodowego na superbohatera. Jak można było się spodziewać, wyniki z części praktycznej, wprowadzają wszystkich w osłupienie, ale… jest też także część teoretyczna. Czy ona również poszła im tak śpiewająco?
Sam egzamin to nie wszystko! Nawet jeśli zostanie zaliczony, trzeba będzie się piąć w tabelkach i przeskakiwać rankingi! A to zadanie jest już trudniejsze,...

Kosz_z_Książkami | 2017-08-24

Historii o superbohaterach jak i samych superbohaterów namnożyło się ostatnimi czasy tyle, że aż trudno za wszystkimi nadążyć. W szczególności dotyczy to produkcji filmowych jak i komiksów, które zdominowane zostały przez historie o niezwykłych osobach walczących ze złem i występkiem, za pomocą swoich supermocy,czy też supertechnologii. Ziemia co rusz jest ratowana przez zagładą, która to stara się przybrać coraz to bardziej dramatyczne oblicze. Czy więc możliwym jest żeby udało się komuś zaskoczyć odbiorców oryginalnym podejściem do tematu superbohaterów? Okazało się, że jak najbardziej! Przedstawiam Wam Saitamę tytułowego One-Punch Mana i bohatera z zamiłowania.

Słyszeliście kiedyś o bohaterze z zamiłowania? Który walczy ze złem nie dla chwały, poklasku, nie z poczucia odpowiedzialności by nieść pomoc słabszym, nie robiący tego dla własnych zysków czy też dla tego, że lubi poczucie siły i władzy jaką dają mu jego moce? Nie? W takim wypadku czas byście poznali Saitamę. Niegdyś...

książek: 2059
jamczyk | 2017-02-22
Przeczytana: 21 lutego 2017

Życie i przemiana w bohatera, stawiają przed Saitamą i jego wiernym uczniem Genosem, coraz ciekawsze zadania, a zdanie egzaminów na superbohatera do nich należy. Świetne rysunki, bardzo duża dawka humoru, tylko czytać oglądając.

Nie będę rozwodzić się nad treścią czy rysunkiem, bo ilość moich gwiazdek mówi sama za siebie. Chcę tylko powiedzieć, że polskie wydanie tej mangi jest po prostu piękne, aż przyjemnie trzymać taki tomik w dłoniach, tyle w temacie.