Pachnące opowieści. Skunks, który pachniał wanilią

Tłumaczenie: Maria Zawadzka-Strączek
Seria: Pachnące opowieści
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
8 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
pachnące opowieści
bajki
Karkam

Oto niezwykłe pachnące opowieści... Żył sobie kiedyś skunks, który pachniał wanilią – przynajmniej tak było na początku tej historyjki. Poznaj jego losy i sprawdź, czy jego zapach się nie zmienił. Na kartach tej książki umieszczono dwa zapachy – gdy potrzesz zaznaczone na stronach elementy, poczujesz wanilię i cebulę.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/501023/...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/typo3temp/pics/c13c4256fe.jpg

bibi | 2016-04-22
Przeczytana: kwiecień 2016

To historia o skunksie, który miał pewną wadę: pachniał wanilią. Nie potrafił się przez to bronić przed wrogiem, co więcej zapach ciasta przyciągał wrogów. Rodzina nie akceptowała tej sytuacji, "takie aromaty wśród skunksów nie były mile widziane". Skunksy dumne są przecież z odoru, a nie miłych zapachów.
To sympatyczne opowiadanie o tolerancji i kształtowaniu umiejętności, szukaniu swojej osobowości. Książka pachnie wanilią, a na końcu okrutnie śmierdzi, nie wiem czy podobnie do wydzieliny skuksa, wiem, że paskudny to zapach:)